Reklama

Eurowizja Junior 2019

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygra? Polacy mogą głosować na nią! [JAK GŁOSOWAĆ?]

W niedzielę (24 listopada) w Arenie Gliwice odbędzie się tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Nie wszyscy wiedzą, że w przeciwieństwie do "dorosłej" Eurowizji, w tym konkursie można głosować na swojego reprezentanta. Czy to pomoże Viki Gabor w wygranej?

Viki Gabor i Mateusz Szymkowiak podczas ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach

Eurowizja Junior w Polsce to efekt wygranej Roksany Węgiel w ubiegłorocznym konkursie (odbył się w Mińsku na Białorusi) z piosenką "Anyone I Want to Be" (posłuchaj!).

Reklama

W tym roku reprezentantką Polski - wyłonioną w programie "Szansa na sukces" głosami widzów i jurorów - została Wiktoria Viki Gabor.

12-latka w konkursie zaśpiewa utwór "Superhero" (sprawdź!).

Autorami utworu są: Patryk KumórLanberry, którzy napisali tekst do wspomnianego utworu "Anyone I Want To Be" Roksany Węgiel - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Za układy taneczne w klipie odpowiedzialni są tancerze Egurrola Dance Studio, pod przewodnictwem choreografa Artura Golca.

Viki Gabor uznawana jest za jedną z głównych faworytek - teledysk do piosenki "Superhero" na oficjalnym kanale Eurowizji Junior ma ponad 3,5 mln odsłon. Do tego wyniku nawet nie zbliżył się żaden z jej kontrkandydatów.

"Wygląda jak światowa gwiazda. Myślę, że Polska ponownie w tym roku jest jednym z najsilniejszych krajów" - to tylko jeden z zachwyconych wpisów od fana z Albanii.

Życzenia kolejnej wygranej dla Polski napływają także z wielu innych krajów, m.in. Węgier, Rosji, Armenii, Niemiec, Holandii, Gruzji, Portugalii i Chorwacji.

Fani Viki mobilizują do głosowania na 12-letnią finalistkę drugiej edycji "The Voice Kids".

To jedna z najważniejszych różnic pomiędzy dziecięcą a dorosłą wersją Eurowizji. Podczas Eurowizji Junior liczą się również głosy internautów, a poza tym można głosować na swojego reprezentanta.

Głosowanie na oficjalnej stronie Eurowizji Junior rusza już w piątek (22 listopada o godz. 20) i potrwa aż do końca wielkiego finału - 24 listopada. W pierwszym etapie, żeby zagłosować, należy zobaczyć występy z prób. Żeby głos był ważny, należy wybrać minimum trzy piosenki (maksimum pięć).

Drugi etap ruszy podczas finałowego koncertu - po zakończeniu wszystkich występów uczestników. Głosowanie potrwa wówczas ok. 15 minut - zasady są takie same, minimum trzy piosenki, maksimum pięć.

Głosy internetowe zostaną przeliczone na punkty.

Na wynik końcowy złożą się punkty od internautów oraz od jury w stosunku 50:50. Jury każdego kraju składa się z trójki profesjonalistów z branży muzycznej i dwójki dzieci.

W poniedziałek (18 listopada) podczas ceremonii otwarcia Eurowizji Junior w Katowicach odbyło się m.in. losowanie kolejności startowej - Viki Gabor zaśpiewa w środku stawki, jako 11. z kolei.

"To coś więcej niż konkurs piosenki. To dla was ogromna przygoda. Macie szansę na zaprezentowanie się na tej wielkiej scenie" - mówił prezes TVP Jacek Kurski bezpośrednio do uczestników oraz życzył wszystkim powodzenia.

Viki Gabor jest obywatelką świata - urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, a jakiś czas temu zamieszkała z rodziną w Polsce, w Nowej Hucie. Muzyka gra w jej duszy od zawsze. Jak mówi sama Viki, talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są pochodzenia romskiego. Podobno wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia.

W drugiej edycji "The Voice Kids" trafiła do drużyny Tomsona i Barona i dotarła aż do finału. W ostatnim odcinku na żywo wykonała swój singel "Time", który stał się sporym przebojem (ponad 2,7 mln odsłon).

Sprawdź tekst utworu "Time" w serwisie Tekściory.pl!


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2019 | Viki Gabor