Reklama

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022: Co powiedział Krystian Ochman po awansie do finału?

"Dziękuję bardzo za wsparcie, jesteście wspaniali" - powiedział Krystian Ochman kilka chwil po ogłoszeniu wyników drugiego półfinału Eurowizji. Reprezentant Polski wywalczył awans do sobotniego koncertu.

Krystian Ochman podczas półfinału Eurowizji 2022

Krystian Ochman po świetnie ocenionym występie w drugim półfinale Eurowizji wywalczył awans do sobotniego finału (szczegółowe wyniki będą znane po zakończeniu całości konkursu).

"Dziękuję bardzo za wsparcie, jesteście wspaniali. Mam nadzieję, że w finale ponownie będziecie ze mnie dumni. Pijcie dużo wody, wysypiajcie się i do zobaczenia za kilka dni. Jak zwykle wysyłam wam wiele miłości" - powiedział 22-letni wokalista w relacji na Instagramie.

Na krótkiej konferencji podziękował swojej rodzinie, która pchała go w kierunku muzyki. Przypomnijmy, że wokalnym mentorem Krystiana jest jego dziadek - słynny tenor Wiesław Ochman. Z kolei ojcem jest Maciej Ochman, który przed emigracją do USA grał na klawiszach w zespole Róże Europy.

Reklama

Reprezentant Polski wspomniał też swojego wokalnego opiekuna ze studiów - profesora Jana Ballarina z Akademii Muzycznej w Katowicach.

Ochman szybko poczuł się częścią wielkiej eurowizyjnej rodziny. Po półfinale, w którym odpadło kolejnych ośmiu wykonawców, wokalista podkreślił, że już tęskni za nimi wszystkimi.

"Nie było między nami rywalizacji, wspieraliśmy się. Jest to jakieś doświadczenie na wielkiej scenie, że wiele osób mnie ogląda" - dodał jeszcze pytany o wrażenia występu.

Wiadomo już, że Ochman zaprezentuje się w drugiej części wielkiego finału, razem z m.in. Samem Rileyem (Australia), Amandą Tenfjord (Grecja), Cornelią Jakobs (Szwecja) i Samem Ryderem (Wielka Brytania). Zdaniem wielu komentatorów Eurowizji losowanie jest dla Polski szczęśliwe.

Spektakularny występ Krystiana Ochmana na Eurowizji!

Polakowi na scenie towarzyszą tancerki ze Egurrola Dance Studio.

"Tancerki uosabiają demony, złe myśli, stres, złość, które przeszkadzają nam w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Na scenie będę z nimi w pewnym sensie walczył" - mówił przed Eurowizją zwycięzca "The Voice of Poland".

"Moim osobistym demonem jest właśnie stres. Chciałbym, żeby wszystko było idealne" - dodał Ochman.

Zobacz wideo z występu Polaka: