Reklama

OFF Festival z pierwszymi gwiazdami. Wystąpią Daughters i The Gaslamp Killer

Katowicki OFF Festival podał nazwiska pierwszych gwiazd, które wystąpią na imprezie w przyszłym roku. Wśród ogłoszonych artystów znaleźli się m.in. Daughters, The Gaslamp Killer i Perfect Son.

Katowicki OFF Festival podał nazwiska pierwszych gwiazd, które wystąpią na imprezie w przyszłym roku. Wśród ogłoszonych artystów znaleźli się m.in. Daughters, The Gaslamp Killer i Perfect Son.
Daughters wystąpią w Polsce /Spontan Productions /materiały prasowe

Daughters

Daughters powstali na ruinach zespołu grindcore’owego i choć dziś już tak nie galopują, została im ta intensywność, nieobliczalność, granie muzyki tak, jakby za chwilę miał się skończyć świat. Album "You Won’t Get What You Want", już uważany za jedną z najwybitniejszych płyt 2018 roku, łączy tę pasję z noise rockiem, industrialem, post-punkiem i metalem. Jak to się sprawdzi na żywo? Nie bez powodu The Dillinger Escape Plan właśnie Daughters wzięli ze sobą na pożegnalną trasę.

The Gaslamp Killer

Kalifornijczyk William Bensussen wcześnie zaczynał - już jako dzieciak organizował imprezy taneczne dla rodziny i znajomych. Kiedy dorósł, potrafi rozkręcić zabawę o globalnym zasięgu. Jest producentem, który łączy wpływy klasycznego rocka z undergroundowym hip hopem, a wszystko to topi w psychodelicznym sosie lub wystrzeliwuje w kosmos. Na co stać The Gaslamp Killera można sprawdzić choćby na jego debiutanckim albumie "Breakthrough", albo "A Sufi and a Killer" Gonjasufi’ego, który współprodukował m.in. z Flying Lotusem.

Reklama

The Comet Is Coming

"Nadciąga Kometa, niesie kres życia w znanej nam formie, obwieszcza świt nowej ery. Dzięki nieuniknionemu fizycznemu zniszczeniu naszej planety powstanie przestrzeń, gdzie wszystkie pozostałości politycznej, społecznej i ekonomicznej hierarchii zostaną wymazane i przekroczone" - czytamy w oświadczeniu przygotowanym przez zespół. Brzmi znajomo? Muzyka też pozostaje pod przemożnym wpływem Sun Ra, do czego stojący na czele The Comet Is Coming saksofonista Shabaka Hutchings (również lider Sons of Kemet oraz Shabaka and the Ancestors) z dumą się przyznaje. Sam zresztą współpracował z Sun Ra Arkestra, ale wymyślił dla kosmicznego jazzu nowy napęd i - przy pomocy kolegów electro-funkowego duetu Soccer96 - wysyła go w jeszcze bardziej odległą galaktykę.

Perfect Son

Tobiasz Biliński, występujący pod pseudonimem Perfect Son, jest pierwszym Polakiem, który trafił pod opiekę tej legendarnej oficyny Sub Pop i choć zwrócił na siebie ich uwagę jako Coldair, na zapowiadanej na luty płycie "Cast" pojawi się nie tylko nowa nazwa, ale i muzyka. Równie dobra, ale bardziej wyrazista, potężna, porywająca.

Boogarins

W 2018 roku wydali świetny album koncertowy "Desvio Onírico", który nie mógł mieć lepszego tytułu, bo muzyka grupy naprawdę łączy sen i odloty. Wywiedziony z epoki Tropicalismo psychodeliczny rock zyskuje w ich wykonaniu współczesnego i oryginalnego charakteru - takie rzeczy tylko w Brazylii. Ale poklask już zyskują na całym świecie, by wspomnieć trasę z Tune-yards, sesję dla KEXP czy występ na Coachella.

Lebanon Hanover

Z jednej strony muzyka tworzona przez Larissę Iceglass i Williama Maybelline’a jest zimna i surowa, z drugiej bezbrzeżnie romantyczna. Odwołuje się do postpunkowej i gotyckiej estetyki lat 80., do Joy Division, Kraftwerk i Siouxsie and the Banshees, ale też nasączonych absyntem i opium artystów fin de siècle’u. W marcu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Let Them Be Alien" - smutny, porywający, mroczny i odświeżająco odmienny od wszystkiego, co oferują dziś główne trendy europejskiej alternatywy.

Bamba Pana & Makaveli

Bamba Pana to mistrzowie hyperszybkiej muzyki singeli, przy której bawią się getta Dar es Salaam, stolicy Tanzanii. Footwork przy tych dźwiękach wydaje się propozycją dla niepoprawnych romantyków. Do Katowic formacja przyjeżdża w towarzystwie rapera Makaveli’ego.

OFF Festival w 2019 roku odbędzie się w dniach 2 - 4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: OFF Festival | Perfect Son
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy