Eurowizja Junior 2022
Reklama

Roksana Węgiel nie pojawi się na Eurowizji Junior 2022. Dlaczego jej zabraknie?

11 grudnia w Erywaniu w Armenii odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022. Polskę reprezentować będzie Laura Bączkiewicz. Na scenie pojawią się także zwycięzcy z ubiegłych lat, ale zabraknie naszej Roksany Węgiel. Okazało się, że niespełna 18-letnia wokalistka odrzuciła propozycję!

11 grudnia w Erywaniu w Armenii odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022. Polskę reprezentować będzie Laura Bączkiewicz. Na scenie pojawią się także zwycięzcy z ubiegłych lat, ale zabraknie naszej Roksany Węgiel. Okazało się, że niespełna 18-letnia wokalistka odrzuciła propozycję!
Roksana Węgiel nie pojawi się na Eurowizji Junior 2022 /AKPA

Przypomnijmy, że Roksana Węgiel w 2018 roku wywalczyła dla Polski zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci z piosenką "Anyone I Want To Be". Rok później ten sukces powtórzyła Viki Gabor z "Superhero".

Obie polskie wokalistki otrzymały zaproszenie na gościnny występ z innymi laureatami Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior 2022: Co już wiemy?

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, stolicy Armenii. W zeszłym roku w Paryżu triumfowała Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody"). Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs - Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero").

Reklama

W tym roku w Eurowizji Junior rywalizować będą przedstawiciele 16 krajów. Po 16 latach nieobecności zobaczymy reprezentanta Wielkiej Brytanii (Freya Skye z utworem "Lose My Head"). Konkurs odbędzie się w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu.

Na scenie zaprezentuje się również 11 zwycięzców z poprzednich lat, w tym Viki Gabor. Zabraknie za to Roksany Węgiel, która odrzuciła zaproszenie z powodu wcześniej podjętych zobowiązań wynikających z kontraktu.

- Nie uda mi się. Było mi przykro, ale takie życie - powiedziała Roksana Węgiel w rozmowie z Pomponikiem.

Nie pojawią się również m.in. będąca w zaawansowanej ciąży Maria Isabel (Hiszpania 2004), Anastazja Petryk (Ukraina 2012) i Dino Jelusić (Chorwacja 2003), który obecnie wchodzi w skład hardrockowej grupy Whitesnake.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bąkiewicz będzie reprezentować Polskę

O tym kto będzie reprezentować, zdecydowali widzowie oraz jurorzy programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022". W finale programu wzięła udział czwórka młodych wokalistów, która została wyłoniona w poprzednich etapach: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz, która po głosowaniu SMS-owego oraz decyzji jurorów została polską reprezentantką.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski!

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz z piosenką "To The Moon"

Za utwór "To The Moon" 11-letniej wokalistki odpowiadają Monika Wydrzyńska (tekst) i Jakub Krupski (muzyka). Z kolei klip wyreżyserował Pascal Pawliszewski.

Sprawdź tekst "To The Moon" w serwisie Tekściory.pl!

W roli prowadzących Eurowizji Junior 2022 pojawią się Iweta Mukuczian (reprezentantka Armenii na dorosłej Eurowizji 2016 - w Sztokholmie z piosenką "LoveWave" zajęła wtedy 7. miejsce, wyprzedzając naszego Michała Szpaka), Karina Ignatian (reprezentantka Armenii na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, którą wygrała Polka Viki Gabor) oraz prezenter telewizyjny i komik Garik Papojan.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2022 | Roksana Węgiel | Viki Gabor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy