Reklama

Eurowizja Junior 2022

Reklama

Eurowizja Junior 2022: Finał programu "Szansa na sukces" - kto wystąpi? [TRANSMISJA]

W niedzielnym finałowym odcinku programu "Szansa na sukces" dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji Junior 2022. Kto wystąpi na scenie i w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca?

W niedzielnym finałowym odcinku programu "Szansa na sukces" dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji Junior 2022. Kto wystąpi na scenie i w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca?
Viki Gabor będzie jedną z jurorek programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" /AKPA

W finale weźmie udział czwórka młodych wokalistów, która została wyłoniona w poprzednich etapach: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz, która jako pierwsza w historii "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022" do finału dostała się dzięki Złotemu Biletowi.

Niedzielny program będzie składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wokaliści zaśpiewają piosenki, zgodne tematycznie z odcinkiem, w którym wystąpili. O tym, kto przejdzie do dogrywki, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS oraz jury.

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" - gdzie i kiedy oglądać?

W ścisłym finale znajdzie się dwoje uczestników, którzy zaprezentują utwory przygotowane specjalnie na konkurs. O wygranej, a tym samym o tym, kto zostanie reprezentantem Polski, przesądzi wynik głosowania SMS-owego oraz jurorzy (Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki). Program poprowadzą Aleksander Sikora i Roksana Węgiel.

Reklama

Finał programu odbędzie się w niedzielę o godz. 15.10 w TVP2.

11-letnia Laura Bączkiewicz mieszka w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit (wielbia muzykę oraz dubbing). W piątej edycji "The Voice Kids" znalazła się w gronie dziewięciu finalistów.

Laura Bączkiewicz w "The Voice Kids": Gwiazdy i szpagaty

13-letni Aleksander Maląg z Łodzi skończył już szkołę muzyczną I stopnia. Największą pasją młodego wokalisty jest piłka nożna. W "The Voice Kids 5" dotarł do etapu Bitew.

Aleksander Maląg w finale "Szansy na sukces"

12-letnia Ida Wargskog mieszka w Warszawie z rodzicami i dwiema siostrami - starszą Hanią i młodszą Emmą. Wychowuje się w rodzinie polsko-szwedzkiej, jej tata jest pochodzenia szwedzkiego, dlatego drugim językiem dla Idy jest szwedzki. Biegle mówi po angielsku i bardzo lubi przyswajać nowe języki. Tworzy własne opowieści, pisze książki, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na śpiewanie i kształcenie głosu. Ida w ekipie Barona i Tomsona znalazła się wśród finalistów "The Voice Kids 5".

Ida Wargskog zachwyciła w "The Voice Kids": "Jest księżniczką"

14-letnia Natalia Smaś w wieku 5 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej I stopnia w Wieliczce. Półtora roku uczyła się gry na pianinie. Obecnie kształci się w prywatnej szkole wokalnej w Warszawie. W 2021 r. próbowała swoich sił w półfinale "Szansy na sukces. Eurowizja Junior".

Natalia Smaś w "Szansie na sukces. Eurowizja Junior 2021". Jak wypadła?

Eurowizja Junior 2022 - gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, stolicy Armenii. W zeszłym roku w Paryżu triumfowała Malena z utworem "Qami Qami", która wyprzedziła Sarę James z Polski ("Somebody"). Do tej pory Polska dwukrotnie wygrała konkurs - Roksana Węgiel w 2018 r. ("Anyone I Want to Be") i Viki Gabor w 2019 r. ("Superhero").


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy