Eurowizja 2024
Reklama

Wszystko jasne. Wiemy, z kim Polska powalczy na Eurowizji 2024!

Organizatorzy Eurowizji 2024 potwierdzili, ile państw pojawi się w przyszłym roku na konkursie. W Malmo wystąpi aż 37 przedstawicieli krajów związanych z Europejską Unią Nadawców.

Organizatorzy Eurowizji 2024 potwierdzili, ile państw pojawi się w przyszłym roku na konkursie. W Malmo wystąpi aż 37 przedstawicieli krajów związanych z Europejską Unią Nadawców.
Kto zostanie następcą lub następczynią Blanki na Eurowizji? /Aaron Chown /Getty Images

Europejska Unia Nadawców poinformowała, że podczas Eurowizji 2024 wystąpi 37 państw. Z konkursu postanowiła wycofać się Rumunia (nadawca ma problemy finansowe, a po ostatniej Eurowizji w kraju wybuchła afera), natomiast wielki powrót po 31 latach przerwy zapowiedział Luksemburg. W przyszłym roku nie zobaczymy ponownie też Macedonii Północnej.

Przypomnijmy, że wszystkie kraje poza gospodarzem Szwecją i Wielką Piątką (Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Niemcy) zostaną podzielone na dwa półfinały, które odbędą się 7 i 9 maja.

Reklama

O tym, kto kiedy wystąpi dowiemy się pod koniec stycznia.

Podczas Eurowizji 2024 wystąpią: Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy.

Kto z Polski na Eurowizję?

Na razie wiadomo, że Francję reprezentować będzie Slimane, Grecję Marina Satti, natomiast reprezentantami Belgii i Cypru zostali odpowiednio: Mustii i Silia Kapsis.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę dowiemy się prawdopodobnie pod koniec stycznia lub nawet w lutym. Na razie TVP nie ujawnia szczegółów wyboru reprezentanta. Wśród chętnych do wyjazdu do Szwecji są: Kuba Szmajkowski, Luna, Justyna Steczkowska, Jan Górka, Michał Szpak i Marcin Maciejczak.

W 2023 roku Polskę na Eurowizji reprezentowała Blanka z utworem "Solo". Zajęła w finale 19. miejsce.

Finał Eurowizji 2024 odbędzie się 11 maja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blanka Stajkow | Eurowizja 2024 | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy