Reklama

"Zimowe piosenki" Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego

To pierwszy naprawdę wspólny album Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego - tak zapowiadana jest płyta "Zimowe piosenki". Przebojowy duet wypuści nowy materiał 13 listopada.

W 2009 roku Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski nagrali razem "Spis rzeczy ulubionych", który odniósł wielki sukces (ponad 80. tys. sprzedanych egzemplarzy, podwójna platyna). Kilka miesięcy później pojawił się koncertowy album "Na przekór nowym czasom - live". Z kolei w styczniu tego roku ukazała się płyta "To co dobre" Piasecznego, na którą połowę piosenek skomponował Krajewski.

Reklama

"My po prostu lubimy ładne melodie" - wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny.

"Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać" - dodaje wokalista.

Nowością jest zaproszenie do współpracy trzeciej silnej osobowości, czyli Mateusza Pospieszalskiego, muzyka Voo Voo, kompozytora, mulitiinstrumentalisty i aranżera. Jego wkład w "Zimowe piosenki" to wysmakowana oprawa piosenek Seweryna i Andrzeja (delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych, sekcja smyczkowa, dęciaki).

"Mateusz jest silną osobowością i odcisnął na tym materiale wyraźne piętno. To bardzo pomysłowy człowiek i fajnie podejmowało się z nim dyskusję na gruncie muzycznym" - chwali sobie tę współpracę Andrzej Piaseczny.

Oto szczegóły płyty "Zimowe piosenki":

1. "Wielkie świąteczne całowanie"
2. "Kochajmy się zimą"
3. "Cichej spokojnej nocy"
4. "Pastorałka największych przyjaciół"
5. "Kołysanka pierwszej radości"
6. "Wiatr do drogi"
7. "Choinka naszych pragnień"
8. "Święta w sercach"
9. "Zwykły Nowy Rok"
10. "Śpij spokojnie mój świecie".

Zobacz teledyski Andrzeja Piasecznego na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje