Reklama

Wypłynęli jak Titanic

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Juno" wskoczyła na 1. miejsce amerykańskich list bestsellerów płytowych. Bardzo pomogła jej w tym nominacja do Oscara za najlepszy film. Taki sukces w historii nominowanych w tej kategorii odniosła tylko muzyka do "Titanica" w 1998 roku.

Album Alicii Keys "As I Am" okrył się potrójna platyną i przekroczył 2,5 miliona sprzedanych kopii, jednak mimo to spadł na 2. pozycję. To zapewne koniec jego dominacji na listach Billboardu.

Reklama

Mary J. Blige została niespodziewanie zepchnięta z 3. pozycji na 4. przez Natashę Bedingfield. Ta młoda wokalistka zaczynała swoją karierę na początku lat 90. w Wielkiej Brytanii w chrześcijańsko-dance'owej grupie The DNA.

W ubiegłym tygodniu 50 tysięcy ludzi kupiło nową płytę Natashy zatytułowaną "Pocketful of Sunshine", przyczyniając się w ten sposób do największego wzrostu sprzedaży na liście. To znacznie większy sukces niż jej solowy debiut z 2005 roku zatytułowany "Unwritten", który zajął tylko 26. miejsce.

Sprzedaż "In Rainbows" Radiohead spadła w USA o 24 procent. Nic więc dziwnego, że grupa od kilku tygodni regularnie spada w notowaniach zajmując obecnie 5. miejsce.

Związana z niezależną wytwórnią Big Machine młoda piosenkarka country Taylor Swift trzyma się mocno 6. pozycji. Jej płyta nosi taki sam tytuł jak imię i nazwisko wokalistki.

Nastoletnia gwiazda r'n'b Chris Brown zajął 7. miejsce, natomiast Keyshia Cole powraca do Top 10 (z 12. na 8.).

Ponad 20 procentowy wzrost sprzedaży i 9. miejsce wydawnictwa "The Ultimate Hits" Gartha Brooksa dowodzi, że muzyka country cieszy się dużą popularnością za oceanem. Pierwszą 10. zamyka ścieżka dźwiękowa do serialu Disney'a "Hannah Montana".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ścieżka | muzyka. | muzyka | ścieżka dźwiękowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje