Reklama

Wołanie o akceptację

Kasia Stankiewicz, była wokalistka zespołu Varius Manx, opowiedziała w rozmowie z portalem INTERIA.PL o ignorowaniu jej muzyki przez media.

Trzeci solowy album Kasi Stankiewicz, "Mimikra", ukazał się jeszcze pod koniec 2006 roku. Ostatni promujący ją singel "W środku myśli" uczestniczył nawet w polskich preselekcjach do konkursu o "Bursztynowego Słowika" międzynarodowego festiwalu piosenki w Sopocie:

Reklama

- Piosenkę zgłosiła, oczywiście za moją zgodą, moja wytwórnia płytowa. Wydawało mi się, że moja piosenka i w ogóle muzyka jest pomijana w jakichkolwiek muzycznych, branżowych podsumowaniach. Pomyślałam sobie, że znowu tak będzie tym razem i co nie powiem, to nie będzie to miało żadnego znaczenia.

- Okazało się jednak, że moja piosenka znalazła się w "cudownej" dziesiątce. Jestem przeciwna konkurowaniu, ale nie mam teraz specjalnie wyboru, bo zależy mi na tym, żeby wreszcie moja muzyka miała możliwość być usłyszana - wyjaśnia wokalistka.

- Wydaje mi się, że ta tygodniowa promocja, bo nie było gwarancji występu na festiwalu, spowoduje, że więcej ludzi dowie się o mojej muzyce i to właściwie jest główny cel.

Nawet tekst utworu "W środku myśli" odnosi się do zwrócenia na siebie uwagi:

- Chodzi o wołanie o akceptację. Mam na myśli akceptację muzyczną, bo od wielu lat robię to, co lubię. Jestem osobą niezależną. Samostanowienie jest rzeczą bardzo przyjemną, ale też bardzo trudne i niesie ze sobą podejmowanie ciągle nowych decyzji oraz ponoszenie konsekwencji i odpowiedzialności.

Kasia Stankiewicz opowiedziała też o przyczynach długich przerw między poszczególnymi płytami:

- Te przerwy powodowane są wieloma rzeczami i właśnie z szacunku dla słuchacza tak długo to trwa. I nie zależy mi na tym, żeby wydawać płyty rok po roku i nagrywać przeboje. Choć byłoby miło mieć piosenki grane przez inne stacje niż tylko radiowa Trójka.

- Nie chodzi o nagrywanie płyt, tylko po to, żeby nagrywać. Dla mnie w życiu ważne jest to, żeby nie oglądać się za siebie, żeby iść do przodu i robić to, na co ma się ochotę.

- Poza tym nie zatrzymywać się i wciąż stawiać sobie nowe wyzwania. To jest droga do tego, żeby wciąż poznawać siebie oraz przekraczać swoje granice i to mnie interesuje - tłumaczy artystka.

Przeczytaj cały wywiad z Kasią Stankiewicz.

Zobacz teledyski Kasi Stankiewicz na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalistka | myśli | kasia | muzyka | Stankiewicz | Kasia Stankiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje