Reklama

Świetny wynik Miki Urbaniak

Ostatni album Depeche Mode "Sounds Of The Universe" wciąż utrzymuje się na 1. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Zaledwie w trzy tygodnie od premiery 12. w dorobku grupy album pokrył się w naszym kraju podwójną Platyną.

Na żywo słynny brytyjski zespół będziemy mogli podziwiać już 23 maja na stadionie warszawskiej Gwardii.

Reklama

Sprawdź nasz raport specjalny o Depeche Mode i "Sounds Of The Universe"!

Na 2. miejscu również bez zmian - Andrzej Piaseczny z płytą "Spis rzeczy ulubionych", która od premiery, sześć tygodni temu, utrzymuje się cały czas w czołówce.

Na miejscu 3. niespodzianka. Mika Urbaniak, która w poprzednim notowaniu weszła na listę na pozycji 22., bardzo szybko awansowała do ścisłej czołówki z albumem "Closer", wyprzedając tym samym kanadyjską piosenkarkę Dianę Krall i jej "Quiet Nights".

"Closer" to debiut córki Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka, który wbrew oczekiwaniom słuchaczy daleki jest od jazzowych i sennych klimatów, z jakimi dotąd kojarzona była Mika, która jako wokalistka dała się poznać w nagraniach Andrzeja Smolika.

Debiut jest zbiorem pogodnych, funkowych kompozycji, utrzymanych głównie w tonacjach durowych. W ten klimat wpisuje się "In My Dreams", pierwszy singel promujący płytę (zobacz teledysk).

Na kolejnych miejscach zestawienia bez rewolucji. Dopiero w drugiej dziesiątce dwa spore awanse. Na miejscu 11. znalazła się ścieżka dźwiękowa z drugiego sezonu serialu "39 i pół", która tydzień temu zadebiutowała na miejscu 39. Także z drugiej połowy listy do grupy 20 najlepiej sprzedających się płyt wskoczył Łukasz Zagrobelny ze swoim drugim albumem "Między dźwiękami" (z miejsca 34. na 17.).

Najwyżej notowane nowości to "Kabaret" francuskiej piosenkarki Patricii Kaas (19.) i heavymetalowa grupa Heaven & Hell, czyli wcielenie Black Sabbath z Ronnie Jamesem Dio na wokalu, z debiutanckim albumem studyjnym nowego szyldu - "The Devil You Know" (20.).

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Depeche Mode | Urbaniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama