Reklama

Reklama

Polska lista: Luxtorperda utrzymała prowadzenie

Trzeci studyjny album Luxtorpedy - "A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki" - drugi tydzień z rzędu figuruje na 1. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Prace nad trzecim albumem Luxtorpedy, zespołu rockmana Litzy i rapera Hansa, rozpoczęły się niedługo po wydaniu "Robaków" (2012 r.) - w przerwach pomiędzy koncertami (zespół zagrał ich już ponad 200), w trasie, podczas urlopu. Gotowe pomysły były rejestrowane w gdańskim studiu Custom 34, a Hans w Poznaniu pisał teksty. Zwyczajem Luxtorpedy wydawnictwo zawiera dodatkowo krążek z wersjami instrumentalnymi. Muzycy postarali się o analogowe brzmienie płyty i wbrew regułom nie poddali jej masteringowi.

Wracając do polskiej listy bestsellerów: na 2. miejscu ponownie zameldował się George Michael z albumem "Symphonica", a podium uzupełnia kompilacja "European Jazz 2013".

Reklama

Najwyżej notowana w tym tygodniu nowość to album "Społeczeństwo jest niemiłe" Mister D. na miejscu 9. Za tym projektem stoi znana pisarka Dorota Masłowska - czytaj więcej na ten temat!

Z kolei na 16. pozycji debiutuje składanka "Young Stars", na której usłyszeć można m.in. Dawida Kwiatkowskiego, Saszan, Julę czy Natalię Szroeder.

Kolejne nowości to m.in.: "Boska rzecz" Kremlowskich Kurantów na 19. miejscu, "Louder" R5 na 26. czy "Nielot" Króla na 36.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Luxtorpeda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy