Reklama

Piaseczny i Krajewski na Święta. Platynowy sukces

W pierwszym dniu sprzedaży "Zimowe piosenki" Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego osiągnęły status platyny (30 tys. egzemplarzy).

W 2009 roku Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski nagrali razem "Spis rzeczy ulubionych", który odniósł wielki sukces (ponad 80. tys. sprzedanych egzemplarzy, podwójna platyna). Kilka miesięcy później pojawił się koncertowy album "Na przekór nowym czasom - live" (podwójna platyna). Z kolei w styczniu tego roku ukazała się płyta "To co dobre" Piasecznego (też już platynowa), na którą połowę piosenek skomponował Krajewski.

Reklama

"My po prostu lubimy ładne melodie" - wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny.

"Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać" - dodaje piosenkarz.

Wszystko na to wskazuje, że te "ładne melodie" znów polubili słuchacze. "Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze w tym roku w polskiej fonografii" - chwali się wytwórnia po zdobyciu platyny w pierwszym dniu sprzedaży.

Piaseczny i Krajewski tym razem do współpracy zaprosili jeszcze Mateusza Pospieszalskiego, muzyka Voo Voo, kompozytora, mulitiinstrumentalistę i aranżera. Jego wkład w "Zimowe piosenki" to koronkowa oprawa piosenek Seweryna i Andrzeja.

"Mateusz jest silną osobowością i odcisnął na tym materiale wyraźne piętno. To bardzo pomysłowy człowiek i fajnie podejmowało się z nim dyskusję na gruncie muzycznym" - chwali sobie tę współpracę Andrzej Piaseczny.

Dodajmy, że całej płyty możecie posłuchać na stronach INTERIA.PL - kliknij!

Zobacz teledyski Andrzeja Piasecznego na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje