Reklama

Odwołano koncert Eltona Johna!

Odwołano koncert Eltona Johna, który miał się odbyć w niedzielę (8 lipca) w Trójmieście. Tym samym nie odbędzie się zaplanowane w trakcie występu wręczenie brytyjskiemu muzykowi przez Lecha Wałęsę Medalu Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności.

O odwołaniu koncertu, który miał się odbyć w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, poinformowała w czwartek (5 lipca) Marta Lasek ze Stowarzyszenia Muzycznego Forza, które za strony polskiej było współorganizatorem trójmiejskiego występu brytyjskiego muzyka. Lasek wyjaśniła, że duński pośrednik w środę zerwał kontrakt bez podania przyczyny.

Reklama

Jak dodała, do chwili obecnej Forza nie uzyskała informacji co było przyczyną wypowiedzenia kontraktu. Podkreśliła, że wszystkie postanowienia kontraktu zostały spełnione przez Stowarzyszenie. Lasek zaznaczyła, że stowarzyszenie, które reprezentuje, nie wyklucza wystąpienia o odszkodowanie do duńskiego pośrednika.

Lasek poinformowała, że bilety na odwołany koncert można zwracać w punktach ich zakupu.

Odwołanie koncertu jest równoznaczne z odwołaniem zaplanowanego w jego trakcie uroczystego wręczenia Eltonowi Johnowi Medalu Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności. Brytyjski muzyk miał odebrać odznaczenie z rąk b. prezydenta Lecha Wałęsy. "Odznaczenie zostanie wręczone artyście w okresie późniejszym" - poinformowała Magdalena Charkin-Jaszcza z ECS.

Europejskie Centrum Solidarności ustanowiło Medal Wdzięczności w kwietniu 2010 r. dla uczczenia 30. rocznicy Solidarności. Przyznawany jest on osobom pochodzącym z zagranicy, które pomagały Solidarności i polskiej opozycji demokratycznej w walce o wolność i prawa człowieka. Do tej pory zostało odznaczonych ponad 400 osób na całym świecie.

Kapituła Medalu, na czele której stoi Lech Wałęsa, zdecydowała się uhonorować medalem Eltona Johna upamiętniając jego koncert w Gdańsku w roku 1984. W trakcie tego występu muzyk ze sceny wsparł "Solidarność" i wyraził nadzieję na zmiany ustrojowe w Polsce i Europie. Specjalnym gościem koncertu był Lech Wałęsa, z którym wcześniej artysta spotkał się prywatnie w jego domu na gdańskiej Zaspie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Elton John | Nie | odwołany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje