Reklama

Najlepsi w Polsce i na świecie

Nowa płyta Depeche Mode, '' Sounds Of The Universe", w zaledwie tydzień od premiery osiągnęła pierwsze miejsce na listach w sprzedaży w aż 20 krajach. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie dwunasty w dorobku grupy album drugi tydzień z rzędu króluje na liście najlepiej sprzedających się płyt.

Utrzymany w klimatach retro album radzi sobie na tyle dobrze, że już pokrył się podwójną platyną w Polsce. Przypomnijmy, że oprócz tradycyjnej płyty, zespół przygotował dla fanów specjalne wydanie "Sounds Of The Universe", na którym znaleźć można takie rarytasy jak 14 niepublikowanych wcześniej wersji demo, bonusowe remiksy czy płytę DVD z materiałem obrazującym pracę zespołu ''od kuchni''.

Reklama

Płytę "Sounds Of The Universe" promował utwór "Wrong" (zobacz teledysk).

Dave Gahan o singlu "Wrong" specjalnie dla INTERIA.PL:

Przypomnijmy, że 23 maja zespół wystąpi na stadionie warszawskiej Gwardii.

Sprawdź nasz raport specjalny o Depeche Mode i "Sounds Of The Universe"!

W porównaniu z ubiegłym tygodniem, skład podium listy OLiS nie uległ zmianie. "Spis rzeczy ulubionych" Andrzeja Piasecznego i "Quiet Nights'' Diany Krall zamieniły się jedynie miejscami, na korzyść tego pierwszego.

Warto odnotować ogromny awans najnowszej płyty Basi Trzetrzelewskiej "It's That Girl Again''. Album z charakterystyczną dla wokalistki mieszanką jazzu i popu, wzbogaconą dodatkowo rytmy latynowskie i klasyczne brzmienia, po premierze na 22. miejscu awansował na 7.

Najlepiej z ośmiu debiutujących w zestawieniu w tym tygodniu płyt poradził sobie nowy album Reni Jusis, "Iluzjon". Płyta, na której wokalistka odchodzi od typowej dla siebie klubowo- elektronicznej estetyki na rzecz nastrojowych ballad śpiewanych z akompaniamentem takich instrumentów jak akordeon czy organy Hammonda, debiutuje na pozycji 11.

W trzeciej dziesiątce zestawiania pojawiły się dwie nowe propozycje polskich wokalistów: płyta "Closer" Miki Urbaniak (22.) oraz popowe wydawnictwo Mezo "Słowo ma moc'' (24.).

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | nowa płyta | Depeche Mode

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje