Reklama

Najbardziej wpływowy człowiek w show-biznesie

Amerykański magazyn "Billboard" opublikował coroczne zestawienie najbardziej wpływowych osobistości rynku muzycznego.

Na szczycie listy "Billboard Power 100" znalazł się Irving Azoff. O ile nazwisko 65-letniego Amerykanina może wydać się anonimowe, to już gwiazdy, których karierami kierował, już nie.

Reklama

Irving Azoff miał pod swoimi skrzydłami takich wykonawców, jak The Eagles, Christina Aguilera, Seal, Van Halen, 30 Seconds To Mars, Neil Diamond czy wreszcie New Kids On The Block.

Obecnie Azoff jest szefem firmy Live Nation, która zajmuje się organizacją koncertów i opiekuje się artystami. Kompania ma podpisane umowy z tak bestsellerowymi wykonawcami, jak Madonna, U2 czy Jay-Z.

Zestawienie "Billboard Power 100" zdominowały osoby pracujące na kierowniczych stanowiskach w muzycznym show-biznesie. Na liście nie zabrakło jednak gwiazd. Na miejscu 13. umieszczono rapera Jaya-Z i jego małżonkę Beyonce.

Grupa U2 i ich wszechwładny menedżer Paul McGuinness trafili na pozycję 27., a topowy kompozytor i producent Lukasz 'Dr. Luke' Gottwald, który pisze przeboje dla największych gwiazd pop, znalazł się na miejscu 30.

W zestawieniu pojawili się również Jon Bon Jovi, Taylor Swift, Lady Gaga i pomysłodawca telewizyjnych konkursów talentów, Simon Cowell.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zestawienie | billboard | show-biznes | człowiek | Christina Aguilera | JAY-Z | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje