Reklama

Reklama

Gwiazda o prezydencie: "Czarnoskóry muzułmanin"

Piosenkarka Madonna wezwała swych fanów, by w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA poparli Baracka Obamę, którego nazwała "czarnoskórym muzułmaninem". Nagranie z apelem gwiazdy, wygłoszonym na koncercie w Waszyngtonie, we wtorek (25 września) trafiło na YouTube.

"To takie niesamowite i niewiarygodne, że w Białym Domu mamy Afroamerykanina, mamy w Białym Domu czarnoskórego muzułmanina (...), to oznacza, że jest w tym kraju nadzieja" - mówiła piosenkarka ze sceny w czasie koncertu, który dała w poniedziałek.

Madonna dała wyraz poparciu dla Baracka Obamy nie tylko w czasie tego występu. Jak relacjonują media, podczas show w Nowym Jorku, wcześniej w tym miesiącu, gwiazda zdarła na scenie koszulkę i zaprezentowała publiczności napis "Obama" widniejący na jej plecach.

Sondaż ośrodka Pew opublikowany pod koniec lipca wykazał, że więcej niż jedna trzecia Republikanów uważa Baracka Obamę, który w rzeczywistości jest chrześcijaninem, za muzułmanina; to o 18 punktów proc. więcej niż w 2008 roku.

Reklama

Wśród wszystkich badanych przekonanie takie podziela 17 proc., czyli o 5 punktów więcej niż cztery lata temu.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 6 listopada.

Madonna o Baracku Obamie:

Zobacz teledyski Madonny na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wybory prezydenckie | Madonna | wybory w USA | czarnoskóry | muzułmanin | gwiazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje