Gosia Andrzejewicz w ślady Celine Dion?

Po Patryku Smolarku i Kubie Jasieckim kolejny wykonawca z Polski zgłosił akces do eurowizyjnych preselekcji w Szwajcarii. To Gosia Andrzejewicz, która kilka lat temu próbowała swoich sił w eliminacjach na Białorusi.

To nie jest pierwsze eurowizyjne doświadczenie wokalistki. W 2005 roku gościnnie wspomogła grupę Iwan i Delfin podczas ich występu na Eurowizji w Kijowie.

Reklama

Na własną rękę rok później zgłosiła utwór "Niebezpieczna gra", lecz nie został on zakwalifikowany do finału polskich preselekcji. Niezrażona wokalistka angielską wersję, pod tytułem "Dangerous Game", zgłosiła na Białorusi. W tamtejszym finale zajęła ostatecznie przedostatnie, 14. miejsce.

Teraz Gosia postanowiła spróbować swoich sił w Szwajcarii. Do preselekcji zgłosiła premierową piosenkę "You".

Posłuchaj eurowizyjnej propozycji Gosi:

Głosowanie szwajcarskich internautów rozpocznie się na początku listopada, po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń i ustaleniu ostatecznej listy propozycji - czytamy w serwisie eurowizja.org.

Przypomnijmy, że w 1988 roku barwy Szwajcarii reprezentowała kanadyjska wokalistka Celine Dion, która z piosenką "Ne partez pas sans moi" wygrała cały konkurs Eurowizji. Było to drugie zwycięstwo Szwajcarii na Eurowizji - wcześniej Lys Assia triumfowała w pierwszej edycji, w 1956 roku.

W barwach Szwajcarii w 2005 roku także występował wykonawca z innego kraju - była to estońska grupa Vanilla Ninja. Czy teraz przyjdzie czas na kogoś z Polski?

Posłuchaj piosenek Gosi Andrzejewicz w serwisie Muzzo.pl.

Zobacz teledyski wokalistki na stronach INTERIA.PL.

Dowiedz się więcej na temat: wykonawca | ślady | celine dion | Gosia Andrzejewicz | gosia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje