Reklama

Dlaczego zmarła Violetta Villas?

Nie ma jednoznacznej przyczyny zgonu Violetty Villas. Można mówić o zespole przyczyn, które doprowadziły do jej śmierci - wynika z pełnego raportu z sekcji zwłok artystki. Villas zmarła pod koniec 2011 roku.

O wynikach sekcji zwłok poinformowała PAP w poniedziałek (6 lutego) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska.

Reklama

Villas zmarła na początku grudnia 2011 r. w swoim domu rodzinnym w Lewinie Kłodzkim (Dolnośląskie). Początkowo prokuratura podawała, na podstawie wstępnej sekcji zwłok, że przyczyną śmierci mogło być: zapalenie płuc lub zator płucny w związku z komplikacjami po złamaniu nogi, z którym artystka nie była u lekarza.

Ze szczegółowej dokumentacji z sekcji zwłok wynika, że do zgonu mogły się przyczynić: zmiany chorobowe, zmiany pourazowe, w szczególności złamanie kości udowej prawej z przemieszczeniem, oraz urazy klatki piersiowej. Ponadto - wynika z badań toksykologicznych - we krwi artystki nie stwierdzono alkoholu czy środków psychotropowych.

"Artystka była osobą schorowaną i to od dłuższego czasu. Na tym etapie śledztwa nie możemy jednoznacznie wskazać, co doprowadziło do jej zgonu" - mówiła rzeczniczka.

Nie chciała wyjaśnić, co mogło doprowadzić do urazów klatki piersiowej, o których wcześniej prokuratura nie informowała.

Przypomniała, że prokuratura prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić, czy artystka zmarła z przyczyn naturalnych, czy może doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawdza ona także, czy osoby, które miały kontakt z Villas, właściwie sprawowały nad nią opiekę.

Tuż po zgonie piosenkarki Ścierzyńska mówiła, że komplikacje, które dotknęły Villas, są dość częste przy złamaniu, ale w tym wypadku mogły być przyczyną śmierci, bo nie pokazała tego złamania żadnemu lekarzowi. Ponadto stan fizyczny, m.in. odleżyny, mogą świadczyć, że artystka od jakiegoś czasu nie poruszała się, była unieruchomiona.

Wtedy też prokuratura mówiła, że do złamania doszło kilka, kilkanaście dni przed zgonem. Ścierzyńska zaznaczyła, że choć warunki sanitarne, bytowe, w jakich żyła artystka, nie były najlepsze, to jednak nie przyczyniły się do jej śmierci.

Przypomnijmy, że o ignorowanie złego stanu zdrowia artystki powszechnie obwinia się wieloletnią opiekunkę Villas - Elżbietę Budzyńską. Takie oskarżenia wysuwa m.in. syn piosenkarki, Krzysztof Gospodarek.

Czytaj także:

Syn Villas nie odpuści opiekunce

Violetta Villas: Prawda ciekawsza od mitu

Violetta Villas nie żyje

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas | nie żyje | zmarła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje