Reklama

10 utworów, które znasz, ale nie wiesz, jak się nazywają

Usłyszałeś przypadkiem piosenkę w radiu, ale nie dosłyszałeś tytułu? Melodia chodzi za tobą kilka dni, ale nie możesz wpisać ją w wyszukiwarkę, bo nie masz pojęcia, jak się nazywa? Dobrze trafiłeś - oto 10 kompozycji, które każdy miał okazję poznać, ale jakimś cudem nie wie, jakie są ich tytuły.

Chumbawamba - "Tubthumping (I Get Knocked Down)"

Reklama

Chwytliwy refren, dwa odmienne wokale, charakterystyczna trąbka - oto trzy elementy, dzięki którym zapamiętałeś numer brytyjskiej kapeli. Niektórzy mogą także pamiętać utwór z niezapomnianej gry World Cup 98.


Teddybears - "Cobrastyle (feat. Mad Cobra)"

Ta piosenka również zaliczyła romans z serią Fifa. Jednak trudno ocenić, skąd każdy słuchający ją zna.

Utwór pojawił się bowiem w mnóstwie reklam, gier komputerowych oraz seriali, a głównym motywem zapamiętywanym przez szukających tytułu jest fragment "My style is di bom digi bom di deng di deng digi digi".

Sprawdź tekst do utworu "Cobrastyle" w serwisie Tekściory.pl!

Touch And Go - "Would You...?"

Zostańmy przy brzmieniu trąbki jeszcze na chwilę. Oprócz szaleńczego tempa jakie narzucili muzycy w utworze pojawia się jedna, wbijająca się w głowę linijka - "Would you go to bed with me". Sample z kompozycji można było usłyszeć w kilku reklamach.


White Town - "Your Woman"

"Your Woman" to absolutny klasyk lat 90., który szturmem wdarł się do głów słuchaczy. Nie można tego powiedzieć jednak o tytule utworu i nazwie grupy. Znane są przypadki, że niektórzy poszukiwali tytułu utworu nawet przez kilka lat.


David A. Stewart & Candy Dulfer - "Lily Was Here"

"Mężczyzna gra na gitarze, kobieta na saksofonie. I była tam jeszcze kobieta w sukience w paski. Jak to się mogło nazywać?" - zastanawia się pewnie spora rzesza osób. Chodzi oczywiście o singel promujący film "Była tu Lily", który zrobił większą karierę niż sam obraz.


Suzanne Vega - "Tom's Diner"

Niektórzy wychowali się na tym utworze, inni natomiast kojarzą tylko "tu tu tu tururu tu tu". Faktem jest, że to właśnie ten fragment zapewnił utworowi niezwykłą popularność, którą cieszy się do dziś.

Sprawdź tekst do utworu "Tom's Diner" w serwisie Tekściory.pl

The Fratellis - "Chelsea Dagger"

Kolejny utwór z bardzo prostym do zanucenia motywem. Dodatkowo numer stał się popularny dzięki hokejowi. Melodia rozbrzmiewała po każdym golu Chicago Blackhawks. U nas rozpowszechniła ją jedna z reklam piwa.


Liquido - "Narcotic"

Na Youtube można znaleźć wiele komentarzy typu "utwór miałby dużo więcej wyświetleń, gdyby ludzie znali jego nazwę". To prawda. Liquido brzmią bowiem prawie tak samo jak inne zespoły z tamtego okresu. Oprócz tego, grupa po szybkim zdobyciu popularności zniknęła, nie potrafiąc stworzyć kolejnego chwytliwego numeru.

Sprawdź tekst do utworu "Narcotic" w serwisie Tekściory.pl!

Men At Work - "Down Under"

"Szukam piosenki o tym, że w Australii wszystko jest do góry nogami", to standardowe pytanie w kontekście tego utworu. Men At Work, nieco przypadkiem, stworzyło kompozycję, która równie dobrze mogłaby stać się hymnem Australii. Utwór powstał w 1981 roku, ale jego popularność sięga daleko poza lata 80. Zamykał on m.in. Olimpiadę w Sydney, a także wieńczył film "Krokodyl Dundee w Los Angeles". Oprócz tego, często jego odtworzenia życzą sobie sportowcy z Australii.


Morcheeba - "Otherwise"

"Otherwise" to jeden z najpopularniejszych utworów brytyjskiej Morcheeby, jednak wiele osób nie kojarzy nazwy zespołu, a bardzo klimatyczny teledysk oraz głos Sky Edwards.

Zobacz teledyski Morcheeby na stronach Interii!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chumbawamba | Morcheeba | Men At Work

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje