Przystanek Woodstock 2016: Eliminacje w Pradze

W sobotę (9 kwietnia), w klubie Futurum Music Bar w Pradze (Czechy) odbędzie się pierwszy koncert tegorocznych Eliminacji do Przystanku Woodstock. To pierwszy w historii Eliminacji koncert odbywający się poza granicami Polski i skierowany do zagranicznych wykonawców.

Na Przystanku Woodstock bawią się tysiące ludzi z całej Europy
Na Przystanku Woodstock bawią się tysiące ludzi z całej Europyfot. Szymon AksienionekWOŚP

Do udziału w zagranicznej rywalizacji zgłosiło się 69 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier. Do występu na scenie i rywalizacji o możliwość występu przed woodstockową publicznością zaproszonych zostało 8 wykonawców.

"Po raz pierwszy jesteśmy z naszymi Eliminacjami poza granicami Polski, po raz pierwszy jesteśmy w czeskiej Pradze - mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i dyrektor Przystanku Woodstock - i to jest zdecydowanie ruch w dobrą stronę. O naszym festiwalu zrobiło się głośno w całej Europie w momencie docenienia go przez światową branżę muzyczną na konferencji w Los Angeles [Owsiak został wybrany najlepszym promotorem koncertowym na świecie w ramach plebiscytu International Music Industry Awards 2015]. Zainteresowanie fanów Przystanku z Czech, Słowacji i Węgier pozytywnie nas zaskoczyło i jest to bardzo dobry prognostyk przed czeskim koncertem Eliminacji".

Koncert Eliminacji do Przystanku Woodstock w Pradze uświetnią występy polskiej metalowej grupy Corruption (gość specjalny) i oraz słowackiego zespołu The Paranoid (gwiazda wieczoru).

W części konkursowej o występ na scenie Przystanku Woodstock rywalizować będą:

Anacreon (Czechy)
Ancient Desire (Czechy)
Barbar Punk (Czechy)
Bod Omylu (Słowacja)
Denoi (Czechy)
Eponine (Czechy)
Snap Call (Czechy)
Virrasztók (Węgry).

Występy zespołów oceni jury Eliminacji i to ono wskaże ewentualnego zwycięzcę lub zwycięzców przeglądu. W składy jury wchodzą Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński - prezes ZPAV i dyrektor Izabelin Studio, Tomasz Kasprzyk - dziennikarz Antyradia, Piotr Chancewicz - muzyk i producent muzyczny, Krzysztof Dobies - rzecznik prasowy Przystanku Woodstock.

"Tak naprawdę wszystko teraz jest w rękach wykonawców, których zobaczymy w Pradze na scenie Eliminacji - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Przystanku Woodstock i jeden z jurorów Eliminacji. - Nie skupiamy się na opisach, dokonaniach, marketingowych chwytach - kluczem do sukcesu jest muzyka i umiejętność zaprezentowania jej na scenie. Nasza ocena to składowa kompozycji, umiejętności technicznych, ale i żywiołowości, charyzmy, łatwości w nawiązaniu kontaktu z publicznością pod sceną. Wybieramy zespół na największą koncertową scenę Europy i szukamy muzyków, którzy najlepiej będą mogli tę scenę wykorzystać".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. edycja odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 rokuKostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, The Rumjacks, The Dead Daisies, Chemia, Materia, Luxtorpeda, DragonForce, Skubas i TZN Xenna. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Tak było na Przystanku Woodstock 2015! Zobacz naszą wideorelacjęRobert GrablewskiWOŚP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas