Reklama

#114 Pełnia Bluesa. Eric Gales: Jestem podekscytowany na myśl, że zagram w Polsce

- Słyszałem wcześniej o tym festiwalu od kolegów z branży i jestem podekscytowany faktem, że będę miał okazję zaprezentować się polskim fanom - podkreśla Eric Gales, gwiazda tegorocznej edycji Rawy Blues. W #114 Pełni Bluesa również o nowym albumie Janivy Magness.

- Słyszałem wcześniej o tym festiwalu od kolegów z branży i jestem podekscytowany faktem, że będę miał okazję zaprezentować się polskim fanom - podkreśla Eric Gales, gwiazda tegorocznej edycji Rawy Blues. W #114 Pełni Bluesa również o nowym albumie Janivy Magness.
Eric Gales to jedna z tegorocznych gwiazd Rawa Blues Festival /Katrena Wize /materiały prasowe

Rawa Blues Festival zbliża się wielkim krokami. W tym roku, podczas jubileuszowej 40. edycji, spotykamy się 8 października.

Jedną z tegorocznych gwiazd będzie Eric Gales, często porównywany jest do legendarnego Jimiego Hendrixa. Do takich analogii skłaniać mogą zarówno styl gry na gitarze (lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków), jak i żywiołowe, nieprzewidywalne koncerty. Ale na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się także między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Albert King oraz B.B.King.

Reklama

- Podczas koncertu na Rawie Blues damy z siebie wszystko. Zagramy utwory z naszej najnowszej płyty "Crown", z której jestem naprawdę dumny. To najbardziej osobisty album spośród wszystkich, które nagrałem - podkreśla.

- Słyszałem wcześniej o tym festiwalu od kolegów z branży i jestem podekscytowany faktem, że będę miał okazję zaprezentować się polskim fanom -  dodaje.

Rawa Blues Festival 2022. Kto wystąpi?

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody "Keeping The Blues Alive 2012" w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz "Spodka", Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem. 

W tym roku na Rawie Blues - oprócz wspomnianych wcześniej artystów - zagrają także: Irek Dudek Big Band, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Magda Magic Piskorczyk oraz Free Blues Band. Bilety na Festiwal są dostępne w sieci Ticketmaster.

Janiva Magness i album "Hard To Kill". "Retrospekcja mojego życia"

W #114 Pełni Bluesa również o siedmiokrotnej zdobywczyni Blues Music Awards oraz nominowanej do nagrody Grammy Janivie Magness. 24 czerwca ona wydała nowy, autobiograficzny album "Hard To Kill".

- Czuję, że to retrospekcja nie tylko mojego muzycznego życia, ale życia jako całości. Śpiewam o wszystkim tym, co przeszłam - podkreśla.

Nastoletnia ciąża, uzależnienie od narkotyków, alkoholizm, samobójstwo obojga rodziców, przemoc fizyczna i seksualna - artystka porusza między innymi takie tematy.

Muzyka? Trochę bluesa, trochę funku i soulu - wszystko to tworzy spójną, przejmującą całość.

Posłuchaj #114 Pełni Bluesa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pełnia Bluesa | Rawa Blues
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy