Reklama

Koniec Theatre Of Tragedy

Muzycy norweskiej grupy Theatre Of Tragedy podjęli decyzję o zakończeniu działalności.

"Myśleliśmy o tym od bardzo dawna, już podczas produkcji ostatniego albumu Forever Is The World" - wyjaśniają członkowie Theatre Of Tragedy, zespołu który przetarł szlak dla wielu innych gothicmetalowych formacji z kobietami za mikrofonem.

Reklama

"Przez te wszystkie lata staraliśmy się połączyć działalność zespołu z codziennością, ale z czasem stawało się to coraz trudniejsze. Rodzina i praca nie ułatwiają rockandrollowego życia w trasie" - dodali.

Theatre Of Tragedy po raz ostatni będzie można zobaczyć 2 października na koncercie w rodzinnym Stavanger.

W marcu grupa wybierze się jeszcze na pożegnalne tournee po Europie, na której fani Theatre Of Tragedy będą mogli zaopatrzyć się w specjalną wersję albumu "Forever Is The World", wzbogaconą o EP-kę "Addenda".

Przypomnijmy, że Theatre Of Tragedy święcił swe największe triumfy pod koniec lat 90., kiedy to wokalistą zespołu była jeszcze Liv Kristine (dziś w Leaves' Eyes). Wydane wówczas albumy "Velvet Darkness They Fear" czy "Aégis" w dużej mierze przyczyniły się do rozkwitu mody na tzw. "kobiecy gothic metal". Z czasem grupa skierowała się jednak bardziej w stronę electro popu, by na ostatnich płytach znów powrócić do rockowo-metalowych brzmień.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Theatre Of Tragedy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje