Reklama

Behemoth: Plany na 2008

Nowe DVD, EP-ka, prace nad następcą "The Apostasy", kolejne trasy, w tym m.in. w Afryce i Japonii - to tylko niektóre z bogatych planów na 2008 roku Behemoth, najbardziej znanej polskiej formacji na świecie.

Tuż po powrocie, w połowie listopada, z trasy w USA, Nergal, lider pomorskiej grupy, podzielił się z fanami kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi mijającego roku.

Reklama

"Z wielką satysfakcją muszę wam powiedzieć, że sprzedaż The Apostasy już po kilku miesiącach przekroczyła wynik Demigod. Jestem w szoku, że ludzie jeszcze chętniej kupili płytę, która jest zdecydowanie najbardziej agresywna, zróżnicowana i techniczna w naszym dorobku. Wszyscy docenili nasz wysiłek i zaakceptowali to, co udało się stworzyć" - mówi wokalista Behemoth.

Nergal zdradził też kilka planów na najbliższą przyszłość.

"Będzie co robić, bo plan na 2008 rok zaczyna się już krystalizować i wygląda to ekscytująco! Koncertów będzie mnóstwo. Najpierw trasa z Kataklysm, w marcu wracamy do Stanów. Na wiosnę zahaczymy o Afrykę Południową i prawdopodobnie Japonię (trzymajcie kciuki!!!). Potem trochę przerwy, w międzyczasie pojedyncze sztuki i festiwale. No i najważniejsze, zabieramy się za prace na DVD, EP-ką i pełną płytą. Mam już kilka chorych pomysłów, ale nic więcej nie ujawniam. Czekajcie i bądźcie zaskoczeni!" - tajemniczo zapowiada.

W lutym 2008 rozpoczyna się druga część europejskiej trasy promującej nowy album Behemoth "The Apostasy" (wydany na początku lipca). Po bardzo udanych koncertach, które miały miejsce we wrześniu i październiku ponownie na jednej scenie zagrają Behemoth i Kataklysm. Trasa obejmie głównie Wielką Brytanię oraz Półwysep Iberyjski (Hiszpania, Portugalia).

Rok 2007 upłynął black / deathmetalowcom z Gdańska pod znakiem nieustających koncertów (ponad 150 występów na całym świecie podczas ostatnich 11 miesięcy), premiery nowego albumu ("The Apostasy", która stała się najlepiej sprzedającą się płytą w historii zespołu, notowaną na 146. miejscu listy Billboard 200 w Stanach) oraz zachwytu fanów i dziennikarzy (niesamowite frekwencja na trasach koncertowych, pochwały od największych mediów na świecie, np. "The New York Times").

Zobacz teledyski Behemoth na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nergal Darski | DVD | trasy | plany | Behemoth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje