Reklama

Nazareth na trzech koncertach w Polsce

Na początku kwietnia na trzy koncerty do Polski przyjedzie szkocka grupa Nazareth, pamiętana z przebojów "Love Hurts" czy "Dream On", która właśnie świętuje 50-lecie.

Na początku kwietnia na trzy koncerty do Polski przyjedzie szkocka grupa Nazareth, pamiętana z przebojów "Love Hurts" czy "Dream On", która właśnie świętuje 50-lecie.
Nazareth powraca do Polski /materiały prasowe

Działający od końca lat 60. Nazareth to legenda hard rocka. W ciągu ponad 45 lat na scenie formacja sprzedała ponad 60 mln płyt, grając tysiące koncertów na całym świecie.

Początki nie były łatwe - muzycy w jasnożółtych marynarkach grali w dyskotekach covery innych kapel. Kiedy któregoś dnia otrzymali propozycję sfinansowania nagrania płyty przez ich późniejszego menedżera, Billa Fehilly, bez wahania porzucili szkockie puby i przenieśli się do Londynu.

Do produkcji trzeciego albumu "Razamanaz" grupa zaprosiła basistę Deep Purple - Rogera Glovera, który zwrócił na nich uwagę podczas wspólnej trasy. Współpraca zapoczątkowała czasy największej świetności Nazareth, których piosenki wspinały się na szczyty list przebojów zachodniej Europy. W 1975 roku ukazał się album "Hair of the Dog", który przyniósł im uznanie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych sukces zarówno tego albumu (sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy) i w ogóle - zespołu - był bezdyskusyjny, zaś singel "Love Hurts" do dziś chętnie grany jest na antenach stacji radiowych wielu krajów.

Reklama

W sierpniu 2013 roku oryginalny wokalista grupy Dan McCafferty ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę ze względu na stan zdrowia. Niespełna rok później jego następcą został szkocki wokalista Linton Osborne. Wybór został zaakceptowany i poparty także przez McCafferty'ego.

Osborne jednak nie zagrzał miejsca w Nazareth, a w lutym 2015 r. nowym wokalistą został Walijczyk Carl Sentance (Parsian Risk, eks-Krokus), mający na koncie występy z m.in. Geezerem Butlerem (Black Sabbath), Paulem Chapmanem (UFO), Vinny Appice'em (Dio, Black Sabbath) czy Donem Aireyem (Deep Purple).

W tym roku zespół obchodzi 50-lecie działalności.

Oto szczegóły występów w Polsce:

6.04 - Brzeg Dolny, Hala widowiskowo - sportowa im. A. Grubby
7.04 - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
8.04 - Łódź, Klub Wytwórnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nazareth | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy