Reklama

Reklama

Halfway Festiwal - w połowie drogi już po raz szósty

Okrojony o jeden dzień, ale na szczęście będzie. Na tegorocznej edycji festiwalu Halfway, 24 i 25 czerwca, zagrają m.in. The Veils, Cass McCombs, Torres i Angel Olsen.

Okrojony o jeden dzień, ale na szczęście będzie. Na tegorocznej edycji festiwalu Halfway, 24 i 25 czerwca, zagrają m.in. The Veils, Cass McCombs, Torres i Angel Olsen.
Agnes Obel wystąpi na Halfway Festival w Białymstoku /fot. Matt Cowan /Getty Images

To jeden z najfajniejszych, a zarazem najbardziej kameralnych festiwali w naszej części Europy. Nie epatuje łańcuszkiem ogranych stadionowych gwiazd, przeciwnie - od pierwszej edycji konsekwentnie pozwala zobaczyć na żywo artystów, których ciężko złapać gdziekolwiek indziej. I, mimo nieustannej batalii o fundusze, ekipie Halfwaya udało się w poprzednich latach sprowadzić do pozornie prowincjonalnego Białegostoku prawdziwych tytanów sceny singer-songwriter, jak choćby Emiliana Torrini, Wovenhand, Eivør, Sharon VanEtten, Antlers czy Anna von Hausswolff. Wymieniać można by długo.

Reklama

Siłą imprezy jest też przestrzeń. Malowniczy, zielony teren Opery i Filharmonii Podlaskiej doskonale współgra z intymnością tego typu muzyki, a sam fakt, że nie jest gigantyczną płytą festiwalową, zbliża widzów do artystów, którzy chętnie wtapiają się w tłum i, jak reszta publiczności, oglądają występy swoich kolegów. Zdarzyć się może - prawdziwa sytuacja, za którą jest mi wstyd do dziś - że schodząc z górki, nieomal staranujemy siedzącą z chłodzącym napojem Emilianę Torrini. Klimat tworzy też rokrocznie świetna iluminacja amfiteatru.

To wszystko składa się na imprezę zapewne nie dla każdego, ale z pewnością obowiązkowy punkt w letnim rozkładzie jazdy fana muzyki autorskiej i niegłupiej. Nie byliście jeszcze? Czas nadrobić zaległości.

Pełny program festiwalu:

23 czerwca (piątek) - HALFWAY FANDAY

18.30, Operowa Galeria Fotografii - WERNISAŻ WYSTAWY PRAŻMOWSKI - MATSUDA I SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM
18.30, Foyer Opery - WYSTAWA POSTERS/PORTRAITS - ANDRZEJ WIETESZKA
20.00, Duża Scena /Foyer Opery
STARSABOUT
CHRISTINE OWMAN
SHUMA

24 czerwca (sobota):

17.00, Amfiteatr
CATE LE BON
JUANA MOLINA
TORRES
THE VEILS

25 czerwca (niedziela):

11.00 TARG ŚNIADANIOWY
12.00 JOGA NA TRAWIE
16.00, Amfiteatr
GRÚSKA BABÚSKA
NIVE & THE DEER CHILDREN
CASS MCCOMBS BAND
ANGEL OLSEN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL