Reklama

"Bajkowa" ​sanah wciąż szaleje. Wyprzedane koncerty tras "Dansing" oraz "Poezyje i nie tylko"

Na drugą część trasy "Bajkowa sanah" składają się "Dansing" oraz "Poezyje i nie tylko". W sumie na razie ogłoszono 24 występy w 2024 r. "Wzruszam się mocno" - mówi sanah o przyjęciu przez fanów koncertowej płyty "Bankiet u sanah".

Na drugą część trasy "Bajkowa sanah" składają się "Dansing" oraz "Poezyje i nie tylko". W sumie na razie ogłoszono 24 występy w 2024 r. "Wzruszam się mocno" - mówi sanah o przyjęciu przez fanów koncertowej płyty "Bankiet u sanah".
sanah zaprasza na kolejne koncerty /AKPA

Liryczna odsłona twórczości sanah przypadła do gustu jej fanom tak bardzo, że nadchodząca trasa "Poezyje i nie tylko" wyprzedała się w mgnieniu oka. Wokalistka przygotowała jednak również coś dla osób, które, na koncertach, od wygodnych foteli i wieczorowych strojów, wolą "hasanie w teksasach", czyli po prostu taneczne szaleństwo w rytm największych przebojów.

Na drugą część trasy "Bajkowa sanah" składają się "Dansing" oraz "Poezyje i nie tylko". Dansingowe koncerty odbędą się w największych halach w 10 miastach, m.in. Krakowie (Tauron Arena), Warszawie (COS Torwar), Łodzi (Atlas Arena), Gliwicach (PreZero Arena Gliwice) i Gdańsku/Sopocie (Ergo Arena). W repertuarze tych występów nie zabraknie piosenek "Szampan", "Ale jazz!", "Marcepan" czy "etc. (na disco)".

Reklama

Pierwszy z 24 dotychczas ogłoszonych występów w 2024 r. odbędzie się 4 marca w Tarnowie ("Dansing"), a finał podwójnej trasy zaplanowano na 17 maja w EXPO XXI w Warszawie ("Poezyje i nie tylko").

1 grudnia sanah wypuściła swój pierwszy album koncertowy - "Bankiet u sanah". "Wzruszałam się, skakałam, opowiadałam Wam to i owo! Bardzo ważny czas dla mnie to był. Mam nadzieję, ze Wam, bankietowiczom, nasze spotkania z orkiestrą i z chórem pozostawiły choć mały ślad w serduszkach" - zapowiadała.

sanah przyciąga tłumy

Do największych przebojów polskiej wokalistki należą piosenki "Szampan", "kolońska i szlugi" czy "Ale jazz!". Choć ma zaledwie 25 lat, to na swoim koncie naprawdę pokaźną liczbę piosenek i duetów z największymi artystami. Poza tym na jej koncerty przychodzą tłumy, a jej nagrania biją rekordy w serwisach streamingowych.

Sprawdź tekst piosenki "najpiękniejszy dzień w moim życiu" w serwisie Tekściory!

sanah śpiewa wiersze i podbija polską scenę

25 listopada 2022 roku ukazała się płyta "sanah śpiewa poezyje". Album zawiera 10 wierszy ulubionych poetów wokalistki. Nagrania w połowie października niespodziewanie trafiły do sieci z towarzyszącymi im teledyskami.

Polka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Kim jest sanah?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan", "Ale jazz!", "Melodia" czy "ten Stan" znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

W kwietniu 2022 r. wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat JabłoniDawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy