Reklama

Koniec Red & Spinache

"Nic nie może przecież wiecznie trwać, a Red i Spinache nie mogą dłużej razem grać..." - lekko zmodyfikowanym wersem z utworu "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar z fanami żegnają się Red & Spinache.

Postanowiono, iż projekt Red & Spinache zostaje zawieszony na zawsze - czytamy w notce prasowej.

Reklama

Red oraz Spinache w ostatnim czasie pracowali nad swoją trzecią wspólną płytą, która początkowo miała nosić tytuł "9 Rano". Tytuł ten jednak później zmieniono, gdyż zmianie uległa także koncepcja płyty. Krążek ten miał być dojrzalszą produkcją od dwóch poprzednich albumów. Niektórzy z artystów zostali zaproszeni na featuringi, a w nagraniu płyty miał wziąć udział także DJ Cube, który tym razem miał być integralną częścią zespołu.

Jednak, po nagraniu kilku nowych kawałków Red oraz Spinache wspólnie stwierdzili, że nowy materiał jest znacznie słabszy niż tego oczekiwali. Celem było zrobienie płyty, który byłaby lepsza od "7 Rano", a nagranie kolejnego średniego krążka pokroju "8 Rano" już nie wchodziło w grę.

"Nasz cel był prosty. Chcieliśmy nagrać płytę lepszą od 7 Rano, ale nam się to nie uda, więc zawieszamy działalność Red & Spinache na zawsze" - skomentował Red.

Przypomnijmy, że Red i Spinache to dwójka przyjaciół wywodząca się z formacji Obóz TA. Ich pierwszy wspólny album "7 Rano" ukazał się w 2005 roku. Płyta osiągnęła komercyjny sukces, sprzedała się w nakładzie około 8000 sztuk, a teledyski do singli często gościły na rotacji telewizji muzycznych. Za produkcję bitów na album oczywiście odpowiadali wspólnie Red & Spinache. Krążek był pilotowany przez dwa teledyski: "Uwierz mi" oraz "Wczoraj". Oprócz tego, album był promowany także przez radiowy singel "Kochać", w którym gościnnie śpiewała Monika Kuszyńska, wokalistka formacji Varius Manx.

Druga płyta duetu nosiła tytuł "8 Rano" i ukazała się w 2007 roku. Niestety, nie powtórzyła już komercyjnego sukcesu swojego poprzednika. Tradycyjnie na bitach pojawili się Red & Spinache, którzy tym razem do wspólny nagrań zaprosili takich artystów jak J-Ro (Tha Alkaholiks), Łukasz Lach, Cezet oraz Mizone. Album był promowany przez szalony teledysk do utworu "Poznać Twoją Matkie" oraz "International Love".

We wrześniu 2008 roku zrealizowano teledysk do najnowszego utworu duetu Red & Spinache, który nosi tytuł "Biegnij". W klipie zagrali Radosław Majdan i Piotr Świerczewski. Początkowo teledysk miał promować nową produkcję "9 Rano", ale plany uległy zmianie. Jednak wciąż jest prawdopodobne, że powstanie remix utworu "Biegnij", w którym swoją zwrotkę zaprezentuje rap artysta z Niemiec.

Zobacz teledyski Red & Spinache na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Red & Spinache | Spinache

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje