Historyczne dokonanie Jay-Z

Jay-Z jako pierwszy raper w historii wystąpi na festiwalu Glastonbury w Wielkiej Brytanii. Do tej pory festiwal był domeną zespołów rockowych i alternatywnych.

Festiwal Glastonbury odbywający się pod koniec czerwca w miasteczku Pilton to jedna z największych imprez masowych na świeżym powietrzu. W minionym roku zjawiło się na nim prawie 180 tysięcy uczestników, którzy mieli okazję obejrzeć ponad 700 koncertów na 80. scenach. Najczęstszymi gwiazdami festiwalu w ostatnich latach byli Radiohead, Muse, Oasis czy Coldplay. W blisko 40-letniej historii imprezy nie zdarzyło się, by występował tam raper.

Reklama

"Owszem, jest to złamanie tradycji, pokazanie czegoś zupełnie innego" - przyznaje organizator festiwalu Michael Eavis, który liczy, że precedens ten zostanie dobrze przyjęty przez wieloletnich fanów Glastonbury.

38-letni Jay-Z promuje obecnie swoją najnowszą płytę "American Gangster". Debiutujący w 1988 roku raper jest obecnie drugą po Seanie Combusie (Puff Daddy) najbardziej zamożną postacią sceny hiphopowej. Jego majątek szacuje się na około 340 milionów dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: JAY-Z | festiwal | raper | Shawn Carter | Jay - Z

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje