Reklama

Biletów na ten koncert w Warszawie już dawno nie ma. Okean Elzy na trasie "Help for Ukraine"

2 maja w Klubie Palladium w Warszawie zagra kultowa ukraińska grupa Okean Elzy. Wejściówki na polski koncert w ramach trasy "Help for Ukraine" rozeszły się błyskawicznie.

2 maja w Klubie Palladium w Warszawie zagra kultowa ukraińska grupa Okean Elzy. Wejściówki na polski koncert w ramach trasy "Help for Ukraine" rozeszły się błyskawicznie.
Liderem Okean Elzy jest Swiatosław Slava Wakarczuk /Yuri Gryaznov/Global Images Ukraine /Getty Images

Działający od 1994 r. Okean Elzy (sprawdź!) nieustannie znajdował się na pierwszych miejscach ukraińskich i rosyjskich list przebojów. Z okazji swojego 20-lecia w 2014 r. zespół zagrał największy koncert w historii Ukrainy, występując dla ponad 70 tys. osób na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Dowodzona przez Swiatosława Slavę Wakarczuka formacja jest jedną z najpopularniejszych pop-rockowych grup u naszych wschodnich sąsiadów. Wokalista znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w Ukrainie tamtejszego magazynu "Korrespondent".

Reklama

Okean Elzy ponownie w Polsce. Gdzie odbędzie się koncert?

Podobnie jak wielu innych tamtejszych muzyków jest zaangażowany w akcję pomocy Ukrainie. Zespół aktywnie koncertuje na świecie w ramach trasy "Help for Ukraine" zbierając fundusze na pomoc najbardziej potrzebującym: dzieciom, uchodźcom i żołnierzom.

Jednym z przystanków będzie Warszawa, gdzie 2 maja grupa wystąpi w Klubie Palladium (bilety są wyprzedane).

48-letni Slava Wakarczuk regularnie odwiedza ludzi w szpitalach, centrach dla uchodźców. W siłach samoobrony pomagają też inni muzycy grupy Okean Elzy. Sam Wakarczuk w marcu 2022 r. dołączył do grupy samoobrony we Lwowie.

Wokalista był dwukrotnym deputowanym do Rady Najwyższej Ukrainy. W 2019 r. założył partię Głos o charakterze proeuropejskim.

Był też jednym z trenerów w ukraińskiej wersji "The Voice" - oceniał uczestników trzeciej, czwartej, piątej i szóstej edycji. Powrócił do show na początku 2022 roku w zawieszonej 12. odsłonie.

Dorobek grupy to dziewięć studyjnych płyt i setki koncertów, w tym także w Polsce. Pod koniec marca 2022 r. Okean Elzy wziął udział w specjalnym telewizyjnym koncercie "Save Ukraine - #StopWar" transmitowanym przez TVP. W marcu zespół wypuścił nowy utwór "Voices Are Rising".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Okean Elzy | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy