Las Ketchup

Las Ketchup
pochodzenie
Hiszpania
3,5
Oceń
Głosy
35

Biografia

Hiszpańską grupę Las Ketchup tworzą trzy siostry z Cordoby: Pilar, Lola i Lucia Munoz. To może nieco zabawne nawiązanie do pomidora nie jest jednak dziełem przypadku. Dziewczyny są bowiem córkami legendarnego hiszpańskiego gitarzysty flamenco, który występował właśnie pod pseudonimem Tomate.

Piosenka "Asereje" była pierwszym singlem promującym debiutancki album Las Ketchup zatytułowany "Las Hijas del Tomate" (Córki pomidora).

W Hiszpanii piosenka w ciągu tygodnia od premiery znalazła się na pierwszym miejscu listy Supersales (najlepiej sprzedających się singli). Europa i Ameryka Łacińska oszalała na punkcie "Asereje".

Utwór opowiada historię chłopaka o imieniu Diego, któremu podczas wizyty w Hiszpanii bardzo spodobała się jakaś wakacyjna piosenka, ale ponieważ nie zna do końca słów, jako obcokrajowiec zniekształca je i często zupełnie pozbawia sensu. Ale właśnie o to chodzi. Tekst jest może banalny, ważna jest za to choreografia - kolejna seria ruchów, którą można tańczyć, podobnie jak niegdyś "Macarenę".

Najlepsze tematy