Cyrk Deriglasoff

Cyrk Deriglasoff
pochodzenie
Polska
3,0
Oceń
Głosy
2

Biografia

Formacja Deriglasoff została założona przez cenionego muzyka sceny niezależnej Olafa Deriglasoffa.

Wraz z Olafem, który w nagraniach grupy udziela się na basie, pierwotny skład tworzyli: Wojtek Garwoliński (gitara), Paweł Galus (gitara) oraz Mario Bielski (perkusja).

Pierwsza płyta Deriglasoff ukazała się w listopadzie 2005 roku. Album nosił tytuł "Produkt", promowały go dwa single: "Perełka" oraz "Amorte".

Ze względu na różne zobowiązania poszczególnych muzyków składu nie udało się utrzymać. W 2009 roku w zespole Deriglasoff pojawili się całkiem nowi muzycy. Wojciech "Puzon" Kuzyk i Andrzej Niski przejęli gitary, Robert "Misiek" Szymański bębny, a Andrzej "Szaja "Szajewski dołączył z klawiszami. Olaf oczywiście pozostał, nadal odpowiadając za gitarę basową.

W nowym składzie zespół przygotował drugą płytę. Album "Noże" ukazał się nakładem niezależnej wytwórni Laudanum Rekords w lutym 2011 roku. Singlem promującym płytę jest utwór "Dyabeu".

- Temu zespołowi przyklejono etykietkę projektu. Nie, to nie jest projekt. To jest zespół ludzi, którzy na co dzień się kumplują i jednocześnie grają muzykę. Choć Deriglasoff jest sygnowany moim nazwiskiem, to jest to "teamowy" układ. - mówił w rozmowie z INTERIA.PL Olaf przedstawiając swoją grupę.

Wiadomości

Albumy (1)

Artyści powiązani