Reklama

The Weeknd: Kontrowersje w klipach to jego specjalność

25 listopada do sprzedaży trafiła nowa płyta The Weeknd "Starboy", którą promowały mroczne klipy i film krótkometrażowy "Mania". Kanadyjski wokalista i producent nie po raz pierwszy wzbudził sporo dyskusji swoimi nagraniami wideo.

The Weeknd wykonujący "Earned It" na gali rozdania Oscarów

"Starboy"

Tytułowy utwór z nowej płyty The Weeknd doczekał się własnego klipu, który opublikowano w sieci 28 września. Do tej pory obejrzano go ponad 260 milionów razy. Produkcją kompozycji zajął się kultowy duet Daft Punk. Za reżyserię teledysku odpowiadał Grant Singer.

Reklama

Klip pokazuje symboliczną zmianę wizerunku wokalisty - nowy The Weeknd zabija przez uduszenie "starego" siebie. Przed premierą płyty Abel Tesfaye (to prawdziwe nazwisko 26-letniego Kanadyjczyka) postawił na zmianę wizerunku, ściął bowiem swoje charakterystyczne dready. To nie do końca spodobało się jego fanom, którzy niezadowolenie wyrażali w mediach społecznościowych.

Sprawdź tekst utworu "Starboy" w serwisie Teksciory.pl!

"False Alarm"

Drugim klipem promującym płytę "Starboy" był obraz nakręcony do utworu "False Alarm". Sam wokalista zapowiedział go jako rzecz "tylko dla widzów pełnoletnich i o mocnych nerwach". W teledysku zagrała popularna modelka Kristine Froseth, a za reżyserię odpowiadał Ilya Naishuller, autor nakręconego z perspektywy pierwszej osoby filmu "Hardcore Henry" z 2015 roku.

Sprawdź tekst utworu "False Alarm" w serwisie Teksciory.pl!

"Earned It (Fifty Shades of Grey)"

Hit kasowy poprzedniego roku, czyli film "50 Twarzy Greya" był krytykowany za wiele aspektów. Doceniono jednak jego ścieżkę dźwiękową, na której pojawił się m.in. The Weeknd. Klip "Earned It" stworzyła reżyserka filmu Sam Taylor-Johnson. W teledysku zagrała również odtwórczyni głównej roli ekranizacji, Dakota Johnson. Do tej pory pełen negliżu i erotyki klip zobaczono 215 milionów razy.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Earned It" w serwisie Teksciory.pl!

"In The Night"

"In The Night" był czwartym teledyskiem promującym album "Beauty Behind The Madness". Numer wyprodukował Max Martin, a obraz nakręcił BRTHR (wcześniej współpracował m.in. z Charli XCX i The Drums).  W mrocznym i pełnym krwi klipie przewijają się striptizerki i gangsterzy. Wszystko kończy się też serią brutalnych morderstw.

Sprawdź tekst "In The Night" w serwisie Teksciory.pl!

"Twenty Eight"

Kontrowersyjny był również klip do utworu "Twenty Eight", na początku którego pojawia się ostrzeżenie o nagości i nieodpowiednich treściach dla osób niepełnoletnich. Utwór znalazł się na kompilacji trzech EP-ek wokalisty - "Trilogy". Stworzył go Doc Kinney i Illangelo. Nakręcił go natomiast Nabil.

Sprawdź tekst utworu "Twenty Eight" w serwisie Teksciory.pl!

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Weeknd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje