Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (01.04 – 07.04)

Pierwszy kwietnia kojarzy się głównie z "prima aprilis", jednak za sprawą poniższych płyt, zapewniamy, że początek tego miesiąca będziecie kojarzyć z dobrą muzyką. I wcale nie żartujemy!

Pierwszy kwietnia kojarzy się głównie z "prima aprilis", jednak za sprawą poniższych płyt, zapewniamy, że początek tego miesiąca będziecie kojarzyć z dobrą muzyką. I wcale nie żartujemy!
Okładka płyty Moderat "III" /

The Last Shadow Puppets - "Everything You’ve Come To Expect"

Najsłynniejszy brytyjski "bromance" wraca po niespełna 8 latach! The Last Shadow Puppets, czyli poboczny projekt lidera Arctic Monkeys, Alexa Turnera, i Milesa Kane’a raczy nas swoim drugim albumem. Panowie zapowiedzieli wcześniej, że będzie to środkowa część ich płytowej trylogii. Całość ponownie pod swoje producenckie skrzydła wziął James Ford z Simian Mobile Disco.

Moderat - "III"

Po bardzo dobrze przyjętej płycie "II" z 2013 roku, trio Moderat postanowiło po trzech latach wrócić z trzecim albumem, który nazwano, jakżeby inaczej, "III". Niemieccy twórcy przed premierą płyty byli bardzo oszczędni w informacje na jej temat. Wiadomo jednak, że na albumie znajdzie się dziewięć utworów, a materiał promuje teledysk do "Reminder". Przypomnijmy również, że zespół w kwietniu zagra trzykrotnie w Polsce (odwiedzi Poznań, Warszawę i Wrocław).

Reklama

Bibio - "A Mineral Love"

Pamiętacie wykonawcę o pseudonimie Gotye? W końcu kto nie nucił kiedyś "Somebody That I Used To Know"? Teraz nieco zapomniany artysta wrócił w gościnnych występach na singlu "The Way You Talk" brytyjskiego producenta Bibio. Singel promuje jego siódmą płytę "A Mineral Love", która została zainspirowana wspomnieniami artysty - amerykańskimi programami telewizyjnymi z lat 70. i 80. oraz muzyką dance z lat 90. Singla możecie posłuchać tutaj, natomiast poniżej możecie zobaczyć klip do utworu "Feeling".

Andrew Bird - "Are You Serious"

Amerykański multiinstrumentalista Andrew Bird przedstawia swoje nowe wydawnictwo zatytułowane "Are You Serious", które opisywane jest jako najbardziej osobista płyta w jego karierze. Swój wkład na album wnieśli Fiona Apple i Blake Mills.

Charles Bradley - "Changes"

Charles Bradley długo czekał na swoje "5 minut". Wielką karierę zaczął dopiero po sześćdziesiątce, a zadebiutował w 2011 roku albumem "No Time For Dreaming". Dwa lata później ukazała się jego druga płyta zatytułowana "Victim of Love", a teraz artysta ma dla nas album "Changes".

Mogwai - "Atomic"

Muzyka post rockowej grupy Mogwai w końcu trafiła tam, gdzie powinna, czyli na ścieżkę dźwiękową. W 2015 roku grupa nagrała soundtrack do filmu dokumentalnego "Atomic: Living In Dread And Promise" w reżyserii Marka Cousina. Obraz skupia się na historii wykorzystania energii jądrowej. Muzycy grupy przyznają, że to najbardziej satysfakcjonujący projekt, w jakim brali udział, a tematyka w filmie miała być im szczególnie bliska.

Asia i Koty - "Sing"

Druga płyta Asi i Kotów to, jak przyznaje sama artystka, wyśpiewana opowieść o depresji, niskiej samoocenie i natrętnym braku wiary w samą siebie. Wokalistka zdradza również, że koncept na płytę powstał spontanicznie w trakcie sesji domowych. Album promuje singel "I’m Gonna Use My Claws".

Przygotowali: Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL