Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (15.01-21.01)

Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy z prezentowaniem najciekawszych muzycznych wydawnictw, które warto przesłuchać w nadchodzącym tygodniu. Z zimowego letargu budzą się również zespoły i wytwórnie, które zaczynają serwować słuchaczom coraz większą liczbę płyt.

Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy z prezentowaniem najciekawszych muzycznych wydawnictw, które warto przesłuchać w nadchodzącym tygodniu. Z zimowego letargu budzą się również zespoły i wytwórnie, które zaczynają serwować słuchaczom coraz większą liczbę płyt.
Okładka płyty Coldair "The Provider" /

Skunk Anansie - "Anarchytecyture"

Szósty album Skunk Anansie "Anarchytecture" to powrót po czterech latach przerwy brytyjskiej formacji. Płyta wyprodukowana przez Toma Dalgety’ego (współpracował m.in. z Royal Blood i Killing Joke), może nie do końca podpasować fanom, którzy cenili twórczość zespołu sprzed zawieszenia działalności. "Anarchytechture" muzycznie ma wyróżniać się melodyjnością, przebojowością i dużo większą łagodnością, co dobrze obrazuje singel "Love Someone Else".

Do tej pory grupa ogłosiła, że nowy materiał będzie promować na koncertach w ramach europejskiej trasy koncertowej. Na razie nie zapowiedziano koncertu w Polsce, chociaż wydaje się, że zaproszenie na jeden z dużych festiwali w naszym kraju jest tylko kwestią czasu.

Reklama

Coldair - "The Provider"

Ukrywający się pod pseudonimem Coldair Tobiasz Biliński, po dwóch trasach po Stanach Zjednoczonych, wraca z nowym materiałem, który jest wyraźną zmianą kierunku muzycznego w stronę eksperymentalnej elektroniki. Jego czwarty album "The Provider" powstawał w Filadelfii. Tym razem Coldair tworzył nie samodzielnie, a pod opieką Jeffa Zeiglera, który jest producentem Kurta Vile'a czy War On Drugs.

Biliński może pochwalić się także recenzją płyty zamieszczoną na cenionym amerykańskim portalu Pitchfork, w której za swój album otrzymał 7 punktów na 10.

Daughter - "Not To Disappear"

Po prawie trzech latach od debiutu, londyńskie trio Daughter wypuszcza swój drugi album zatytułowany "Not To Disapear". Płyta powstawała latem w Nowym Jorku na Brooklynie pod okiem Nicolasa Vernhesa, producenta pracującego wcześniej z Deerhunter, War On Drugs czy Animal Collective.

Płytę zapowiadał singel "Doing The Right Thing", do którego powstał również przejmujący teledysk w reżyserii Iain Forsyth i Jane Pollard. Artyści ci są autorami filmu "20 000 dni na Ziemi" opowiadającego o życiu Nicka Cave’a. Klip "Doing The Right Thing" jest pierwszą częścią trylogii nakręconej przez duet.

Pink Freud - “Pink Freud Plays Autechre"

Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud, nigdy nie ukrywał swojej fascynacji ikoną elektroniki, czyli grupą Autechre. Muzyka legendarnego przedstawiciela wytwórni WARP tak mocno zawróciła w głowie artyście, że ten nie zamierzał w swojej karierze poprzestać tylko na słuchaniu.

W 2014 roku skład zaprezentował się w niecodziennym repertuarze i zagrał utwory Autechre. Zrobił to m.ni. na Open’er Festivalu oraz festiwalu Tauron Nowa Muzyka (a także na specjalnej imprezie poprzedzającej wydarzenie). W 2015 roku grupę grającą elektroniczne numery można było usłyszeć w Jazz Club Hipnozie w Katowicach. Całość materiału została zarejestrowana i wydana na specjalnym, limitowanym winylu. Na początku stycznia 2016 roku Pink Freud grający Autechre, będzie dostępny dla szerszej publiczności.

Panic! At The Disco - “Death of a Bachelor"

Nowy album electropopowej kapeli z Las Vegas będzie sporą zagadką dla fanów. W grupie przed nagraniami nastąpiły bowiem spore roszady i za jedynego, stałego członka uznać należy Brendona Uriego. Reszta muzyków dobierana była na poszczególne sesje nagraniowe.  W produkcji płyty zespół wspomagał producent Jake Sinclair. Pierwsze oceny zagranicznych recenzentów są bardzo pozytywne i pojawiają się opnie, że to być może najlepszy album w karierze formacji.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL