Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (04.12 – 10.12)

Nowy album Coldplay to niewątpliwie największa i najbardziej wyczekiwana premiera na początku grudnia. Jednak jest też kilka mniejszych wydawnictw, którymi warto się zainteresować. Wśród nich pożegnalny album Lilu oraz EP-ka Fismolla.

G-Eazy na okładce płyty "When It's Dark Out"

Lilu - "Outro"

Trzeci album studyjny królowej polskiego hip hopu (bo tak przez wielu określana była Lilu) to zarazem jej pożegnanie z rapem. Pomysł na stworzenie "Outro" powstał już pięć lat temu, jednak premiera nowego materiału była ciągle odkładana w czasie. Już w 2013 roku Lilu zapowiedziała, że najprawdopodobniej będzie to jej ostatni krążek w karierze.

Reklama

Na ostatniej płycie gościnnie pojawią się: Sławomir Sulej, Ten Typ Mes, Zeus, Fokus, Marika, Jarecki, Chonabibe, WdoWA, Peerzet, Te-Tris, Skorup, a także Pan Wankz i Aha T. Produkcją utworów zajęli się m.in. BRK, Kazzam i DJ Creon, a swoje scratche do płyty dołożył DJ DBT.

Zobacz klip "Zdmuchnij kurz/#tylewygrać":

Sprawdź tekst utworu "Zdmuchnij kurz/#tylewygrać" w serwisie Tekściory.pl!

Białas - "Rehab"

Album "Rehab" ma pokazać Białasa z zupełnie innej strony. Solowy debiut ma być rozliczeniem się ze swoim życiem i lekkomyślnymi decyzjami. Produkcją materiału zajął Deemz, a gościnnie na płycie pojawili się m.in. Quebonafide, Solar, Gedz, Danny oraz Paluch. Dodatkowo Białas postanowił zrobić jeszcze jedną niespodziankę fanom i wypuścić wspólnie z Quebonafide minialbum "Demówka EP", na którym znalazło się sześć utworów.

Zobacz klip "Złamane skrzydło":

Sprawdź tekst utworu "Złamane skrzydło" w serwisie Tekściory.pl!

Fismoll - "Abonded Stories"

Niespodziewana EP-ka Fismolla to pięć utworów, które powstały w trakcie sesji nagraniowych dwóch poprzednich wydawnictwa "At Glade" oraz "Box of Feathers". Nad produkcją materiału czuwał Robert Amirian. Na EP-ce można również usłyszeć Fismolla w wersji polskiej w utworze "Jaśnienie".

G-Eazy - "When It’s Dark Out"

W Polsce Gerald Earl Gillium znany jest głównie dzięki sesji zdjęciowej z Anją Rubik. Jednak ma on również sporo do zaoferowania w kwestii muzyki. Jego debiutancki materiał został nieźle oceniony przez dziennikarzy i fanów. G-Eazy na pewno liczy, że drugie oficjalne wydawnictwo również będzie tak samo popularne. Na płycie gościnnie pojawili się Bebe Rexha (znana m.in. ze współpracy z Davidem Guettą), Chris Brown, Big Sean oraz E-40.

Zobacz klip "Me, Myself & I":

Rick Ross - "Black Market"

John Legend, Nas, Mariah Carey, Chris Brown i Mary J. Blige to gwiazdy na ósmym albumie Ricka Rossa "Black Market". W wywiadzie dla magazynu Billboard raper przyznał, że tym razem nie ma ochoty nawijać o bzdurach, dlatego też płyta ma zawierać treści dużo ambitniejsze niż poprzednie albumy. Co ciekawe, nie powstrzymało to Rossa od zdissowania Drake’a w numerze "Color Money".

Zobacz klip "Sorry" z gościnnym udziałem Chrisa Browna:

Dowiedz się więcej na temat: Rick Ross | G-Eazy | Białas | Fismoll | Lilu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje