Reklama

Reklama

Mariah Carey: Jak święta, to "All I Want For Christmas Is You"

Co roku gdy zbliża się grudzień, z radiowych głośników zaczynają płynąć (od wielu lat te same) świąteczne przeboje. Jednym z nich, już od ponad 20 lat, jest bez wątpienia utwór "All I Want For Christmas Is You" Mariah Carey. Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała choćby fragmentu tej piosenki. Ale czy wiedzieliście, że...

Utwór "All I Want for Christmas Is You" zadebiutował w listopadzie 1994 roku i szybko stał się świątecznym hitem. Singel znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów w wielu krajach świata. "The New Yorker" pisał wtedy, że jest to "jeden z wielu szanowanych współcześnie dodatków do świątecznej atmosfery".

Pod koniec 2006 roku singel stał się najlepiej sprzedającym się dzwonkiem-kolędą w całej historii amerykańskich list .

Po 20 latach piosenka Mariah Carey została jednak zdetronizowana. Utwór, który do tej pory był najczęściej i najchętniej graną świąteczną piosenką, musiał ustąpić miejsca melodii The Shins "Wonderful Christmastime".

Reklama

Posłuchaj utworu "Wonderful Christmastime":

Utwór Mariah Carey, który na dobre zespolił się z klimatem przedświątecznych zakupów i przygotowań, tak naprawdę wcale nie dotyczy akcesoriów związanych ze Świętami. Jest to po prostu piosenka miłosna o kobiecie, która chce być ze swoim ukochanym.

Do ciekawych wniosków na temat utworu "All I Want For Christmas Is You" doszedł angielski farmer Angus Wielkopolski. Mężczyzna odkrył, że jego kozy produkują więcej mleka, kiedy słuchają tej właśnie piosenki.

Wielu artystów brało na warsztat utwór "All I Want For Christmas Is You" i prezentowało go we własnej wersji.

Próby podjęli się m.in. Michael Buble, Justin Bieber, John Mayer, Shania Twain oraz członkowie obsady serialu "Glee".

Jednym z najbardziej znanych coverów piosenki jest ten w wykonaniu Olivii Olson w popularnym filmie "To właśnie miłość".

Zobacz wspólne nagranie Mariah Carey i Justina Biebera:

Kompozycja Mariah Carey doczekała się nawet metalowej parodii pt. "All I Want for Kriegmas Is You".

"Uwielbiam święta i należę do osób, które uwielbiają celebrować ten czas. Od dziecka bardzo lubiłam śpiewać świąteczne piosenki. Kiedy zaczęłam pracę nad albumem ze świątecznymi piosenkami, zależało mi na zachowaniu balansu pomiędzy tradycyjnymi pieśniami świątecznymi, a czymś zabawnym, radosnym" - tak Carey wspominała pracę nad płytą, którą promował utwór "All I Want for Christmas Is You".

Były mąż wokalistki, Tommy Mottola pisał w swojej książce "Hitmaker", że Mariah Carey obawiała się nagrywania świątecznego albumu, a wręcz robiła wszystko, by temu zapobiec. Gwiazda bała się, że to zniszczy jej reputację i umniejszy wiarygodność w środowisku hiphopowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL