Reklama

Lepiej miejcie na nich oko - polscy debiutanci 2016

​Nowe albumy Brodki, Marii Peszek, Hey, Ani Dąbrowskiej - płytowych pewniaków wytypować w tym roku nietrudno. Ale kto na polskiej scenie może zrobić największą niespodziankę?

Mamy taką rodzimą przypadłość, że przy okazji podsumowań kolejnych roczników w muzyce lubimy ponarzekać. "A co to w ogóle za wykonawcy?", "skąd ich wzięliście?" i "kto tego słucha?". Żeby nikt więcej nie czuł się zaskoczony, przedstawiamy państwu tych oto młodych gniewnych, którzy w 2016 mogą namieszać w polskiej muzyce. Kto ich nie zna, warto, by już dziś zaczął mieć na nich oko.

Ffrancis

Reklama

Teoretycznie żadni z nich debiutanci, bo zarówno odpowiedzialna za wokale w projekcie Ffrancis Misia Furtak, jak i produkujący go Piotr Kaliński to dobrze znani wszystkim fanom dobrej, alternatywnej polskiej muzyki, wykonawcy. Misia z dokonań solowych i zespołu tres.b, Piotr - z dokonań Hatti Vatti i formacji Gówno. To jednak, co robią wspólnymi siłami, to już nowa jakość na naszej scenie.

Na papierze brzmi to może jak typowe połączenie nastrojowej elektroniki z alternatywnym popem, ale szablonowe granie absolutnie duetu nie interesuje. Słychać to wyraźnie na jedynym jak dotąd wydawnictwie Ffrancis, singlu "Would You Like Me To Continue?" wydanym jesienią 2015 roku przez U Know Me Records. Jego przyjęcie było na tyle entuzjastyczne, że dłuższy materiał w przypadku tego projektu powinien być tylko kwestią czasu. Odpowiadając zresztą na pytanie z tytułu pierwszego utworu - tak, prosimy. I to czym prędzej.

Sprawdź tekst utworu "Would You Like Me To Continue?" w serwisie Tekściory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Daria Zawiałow | Piotr Zioła | Misia Ff | Lanberry | Jazzombie | K Bleax

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje