Reklama

Reklama

John Lennon skończyłby dziś 75 lat

Urodził się 9 października 1940 roku w Liverpoolu. Ponad 40 lat później został zastrzelony w Nowym Jorku. Jego życie i twórczość inspirowały i w dalszym ciągu inspirują miliony ludzi na całym świecie. Oto kilka faktów, których o legendarnym muzyku mogłeś nie wiedzieć.

John Lennon obchodziłby dziś 75 lat

John Lennon został wychowany przez ciotkę

Większość dzieciństwa mały John spędził z ciotką Mimi Smith, która nie miała swoich dzieci. Matka przyszłego gwiazdora, Julia Lennon, składała swojemu synowi częste wizyty, natomiast ojciec, Freddie, bezskutecznie próbował przejąć opiekę nad swoim dzieckiem.

Mały John grał na banjo

Matka Lennona próbowała w trakcie swoich wizyt próbowała zaszczepić u swojego dziecka miłość do banjo. Pierwszą gitarę tego typu John otrzymał w 1956 roku.

Brak kontaktu z ojcem

Mały Lennon ostatni raz widział swojego ojca, gdy miał 5 lat. Następne spotkanie nastąpiło dwadzieścia lat później. W rozmowie z Hunterem Davisem, Lennon stwierdził, że dla niego ojciec od dawna w pewnym sensie był martwy.

Reklama

Lennon miał dysleksję

John nie brylował w szkole m.in. z tego powodu. Na studia dostał się tylko i wyłącznie dzięki staraniom ciotki. Ostatecznie dyplomu jednak nie uzyskał, gdyż został wyrzucony na ostatnim roku.

Pierwszy zespół

Karierę muzyczną Lennon zaczął w 15 roku życia, kiedy to założył kapelę The Quarry Men. W składzie znaleźli się również Paul McCartney i George Harrison.

Jak wyglądał John Lennon w młodości:

Lennon lubił mięso

Zaskakujące jest to, iż John Lennon jako jedyny z zespołu nie był wegetarianinem. McCartney i Harrison zostali "wege" ze względu na swoje przekonania. Starr zmienił dietę ze względów zdrowotnych.

Co ciekawe w trakcie ostatnich miesięcy Lennon miał przejść na dietę, w trakcie której przyjmował tylko i wyłącznie płyny.

Nie umiał prowadzić samochodu (do czasu)

Prawo jazdy John Lennon zrobił w wieku 24 lat, jednak nigdy nie był dobrym kierowcą. Ostatni raz za kółkiem zasiadł w 1969 r., co skończyło się groźnym wypadkiem. Więcej o samochodowej pasji Lennona przeczytasz TUTAJ.

Samochód Johna Lennona:

Stany Zjednoczone chciały go deportować

Prezydent Richard Nixon nie był fanem Johna Lennona. Według niego Lennon zbyt mocno promował ideologię komunistyczną. Najważniejszy człowiek w USA kazał więc FBI szpiegować muzyka. Obserwacje legendy według oficjalnych dokumentów miały trwać rok.

Teorie spiskowe

John Lennon to jeden z ulubionych tematów bohaterów teorii spiskowych. Według plotek jego morderca miał być sterowany przez CIA, sam Lennon miał zawrzeć pakt z diabłem (obowiązujący do 8 grudnia 1980 roku), a ponadto gwiazdor miał spotkać kosmitów. John miał być najbardziej zaskoczony tym, iż obce istoty nie chciały od niego autografu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: john lennon | beatles

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje