Reklama

Reklama

Festiwal w Opolu 2016 wystartował! Filmowe przeboje na początek (relacja, zdjęcia)

"Ta noc do innych jest nie podobna" – taki tytuł nosił pierwszy koncert 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W trakcie wydarzenia gwiazdy wykonały przeboje stworzone do polskich filmów fabularnych.

"Ta noc do innych jest nie podobna" – taki tytuł nosił pierwszy koncert 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W trakcie wydarzenia gwiazdy wykonały przeboje stworzone do polskich filmów fabularnych.
Kuba Sienkiewicz na Festiwalu w Opolu zaśpiewał utwór "Kiler' /Piętka Mieszko /AKPA

Zanim jednak rozpoczął się właściwy koncert imprezę zapowiedzieli Maciej Musiał wraz z Katarzyną Kołeczek.

Przygotowano również muzyczny wstęp do festiwalu. Wszyscy uczestnicy piątkowego koncertu wykonali utwór Dżemu "W życiu piękne są tylko chwilę". Po nich na scenie pojawili się Stanisław Soyka oraz Natalia Przybysz i zaśpiewali utwór tego pierwszego - "Są na tym świecie rzeczy". Muzyczne preludium zamknęli Justyna Panfilewicz oraz Mariusz Wawrzyńczyk (zeszłoroczni zwycięzcy Debiutów). w utworze "Świecie nasz" Marka Grechuty.

Reklama

Wstęp do koncertu zakończył Maciej Musiał żartem na temat trzech Antonich. Prowadzący stwierdził, że dwóch poprowadzi nadchodzący koncert, natomiast trzeci (w domyśle - Macierewicz) broni naszych granic.

W tym momencie też rozpoczął się pierwszy właściwy koncert "Ta noc do innych jest niepodobna". Motywem przewodnim były utwory powstałe do polskich filmów fabularnych. Koncert zorganizowano w związku ze 120. rocznicą stworzenia filmu "Antoś po raz pierwszy w Warszawie".

Występy rozpoczęła Kayah od wykonania piosenki "Na pierwszy znak" Hanki Ordonówny z filmu "Szpieg w masce". Po niej na scenie pojawili się członkowie grupy Pectus i zaśpiewali "Nie zadzieraj nosa" Czerwonych Gitar.

Następnie piosenkę "Kiler" z filmu o tym samym tytule wykonał Kuba Sienkiewicz z Elektrycznymi Gitarami. Podczas występu wokalista zmienił słowa utworu, nawiązując do "dobrej zmiany", "Polski w ruinie" oraz nazywając Kilera wyklętym.

Kuba Sienkiewicz - dodatkowa zwrotka "Kilera" na Opolu:

Po krótkiej przerwie swoje utwory wykonali Krzysztof Cugowski ("Nim wstanie dzień" Edmunda Fettinga z filmu "Prawo i pięść"), Ania Wyszkoni ("Ta noc do innych jest niepodobna" z filmu "Wielka majówka") oraz Edyta Bartosiewicz z przebojem "Opowieść", wykorzystanym w filmie "Nigdy w życiu!".

Kolejny na scenie pojawił się Marek Dyjak, który zaśpiewał "Jeszcze raz Vabank" z filmu "Vabank". Po tym utworze do prowadzących dołączyła Barbara Kurdej-Szatan.

Po jej pojawieniu się Kasia Kowalska zaśpiewała piosenkę "Pamiętasz, była jesień", Mietek Szcześniak utwór "Już nie zapomnisz mnie", natomiast Mela Koteluk wykonała kompozycję "Miłość ci wszystko wybaczy".

Pierwszą część koncertu zakończył Robert Janowski utworem "W nas i wokół nas" (film "Prowokator").

Drugą część rozpoczęła Kasia Stankiewicz wraz z Varius Manx. Wokalistka wykonała piosenkę "Ruchome piaski" z filmu "Nocne graffiti". Był to powrót Stankiewicz do Opola po 20 latach. Gwiazda nie kryła wzruszenia, po tym, jak publiczność zaśpiewała jej "Sto lat".

Po niej na scenie pojawił się Robert Gawliński i wykonał utwór "O sobie samym". Następnie dwukrotnie zaśpiewał Janusz Radek. Najpierw wykonał utwór "Ach te baby" z Mietkiem Szcześniakiem, a następnie z Barbarą Kurdej-Szatan zaśpiewał "Tak bardzo się zmienił świat" z filmu "Małżeństwo z rozsądku". Przebój Eugeniusza Bodo "Umówiłem się z nią na dziewiątą" wykonał natomiast Piotr Kupicha z zespołu Feel.

Po występie wokalisty scenę opanowały kobiety. Urszula wykonała piosenkę "Baw mnie" z filmu "Och, Karol!", Halina Mlynkova zaśpiewała "Pod papugami" Czesława Niemena, Kasia Nosowska wykonała numer "Nim stanie się tak", a Ania Dąbrowska "Nigdy nie mów nigdy".

Dominacje kobiet na scenie przerwał Artur Gadowski i Ira z utworem "Szczęśliwego Nowego Jorku". Po nim wystąpiła Małgorzata Ostrowska. Wykonała piosenkę "Meluzyna". Po niej zaprezentowała się Katarzyna Kołeczek z numerem "Roztańczone nogi".

Pierwszy koncert na tegorocznym festiwalu w Opolu zamknęła Natalia Przybysz z piosenką "Ach, śpij kochanie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL