Reklama

Reklama

"Anti": Co wiemy o nowym albumie Rihanny

Od wydania poprzedniego albumu Rihanny upłynęły już 3 lata. Mimo że data premiery jej nowej płyty nie jest jeszcze znana, znamy coraz więcej szczegółów na jej temat. Co wiemy o albumie "Anti"?

Będzie artystycznie ambitny

Jeszcze zanim poznaliśmy tytuł nowej płyty Rihanny, wokalistka w wywiadach opowiadała o swoich oczekiwaniach względem swojego wydawnictwa.

"Chciałam piosenek, które mogłabym wykonywać przez 15 lat" - mówiła Rihanna i kontynuowała - "Chciałam albumu, który mogłabym wykonywać przez 15 lat. Nie utworów, które się wypalą. Mam tak, że kiedy wychodzę na scenę, jest wiele piosenek, których nie chcę śpiewać. Nie czuję ich. Więc chcę stworzyć utwory, które są ponadczasowe".

Do tej pory poznaliśmy tylko trzy single z płyty "Anti": nagrany wspólnie z Paulem McCartneyem i Kanye Westem "FourFiveSeconds", hymn "American Oxygen" oraz kawałek "Bitch Better Have My Money", któremu towarzyszy kontrowersyjny teledysk.

Reklama

Zobacz teledysk "Fourfiveseconds":

Sprawdź tekst utworu "Fourfiveseconds" w serwisie Teksciory.pl!

Będzie osobisty

Najbardziej osobistym singlem z dotychczas opublikowanych jest utwór "Bitch Better Have My Money", który zainspirowany został osobistym doświadczeniem Rihanny. Tekst odnosi się do bezużytecznej księgowej, którą Rihanna kiedyś zatrudniła. Przez nią wokalistka miała stracić kilka milionów dolarów.

Teledysk do piosenki wzbudził wiele kontrowersji wśród odbiorców. W klipie Rihanna wciela się w rolę groźnej morderczyni, która nie stroni od wulgarnego języka. Obraz zawiera liczne sceny przemocy, nagości i niecenzuralne słownictwo. Po jego premierze Rihannie zarzucano hipokryzję i promowanie przemocy.

Zobacz teledysk "Bitch Better Have My Money":

Sprawdź tekst utworu "Bitch Better Have My Money" w serwisie Teksciory.pl!

Bedzie zawierał intrygujące kolaboracje

W jednym z utworów z nowej płyty Rihanna wykorzystała sampel z piosenki "Only If For A Night" Florence & The Machine. Wokalistka zdradziła również, że jej wersja tego utworu będzie otwierać nowe wydawnictwo.

Ponadto w pracach nad płytą Rihannie pomagali również Charlie XCX, Paul McCartney i Kanye West. Jeden utwór stworzyli dla barbadoskiej wokalistki również Calvin Harris oraz Tinasche, ale jeszcze nie wiadomo, czy Rihanna zaakceptuje tę kompozycję.

W mediach pojawiły się również spekulacje, że nad nowym albumem Rihanny pochylać mieli się także Sia, Sam Smith, John Newman, Kiesza, a nawet Jennifer Lopez.

“Jestem osobiście bardzo podekscytowany albumem Rihanny. Wiem o tym materiale to, czego nikt nie wie" - mówił w jednym z wywiadów Sam Smith.

Album jeszcze nie powstał?

Mimo że Rihanna ogłosiła już zaplanowaną na luty 2016 roku światową trasę koncertową promującą jej nowy materiał, niektórzy twierdzą, że jej album nie jest jeszcze skończony. Australijska wokalistka i autorka tekstów Sia uważa, że barbadoska gwiazda wciąż kompletuje piosenki na swoją płytę.

Sia spotkała się kilka razy z Rihanną, aby wspólnie poszukać potencjalnych piosenek na "Anti".

"Pewnej nocy przyszła do mnie i przesłuchała kilkunastu moich propozycji, ponieważ w dalszym ciągu szuka utworów na swoją płytę. Rihanna zdecydowała się na cztery kompozycje, ale nie mam pojęcia, czy trafią one na jej album" - stwierdziła Sia w wywiadzie dla BBC Radio 2.

Album "Anti" będzie ósmą płytą w kolekcji Rihanny.

Przypomnijmy, że wokalistka 5 sierpnia 2016 roku wystąpi w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Zobacz okładkę płyty "Anti":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rihanna | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy