Jesień w Cavatina Hall – 7 propozycji dla melomanów
Artykuł sponsorowany
Nowe miejsce na mapie kulturalnej Polski już otwarte! Cavatina Hall od 2022 roku zaprasza na świetne wydarzenia artystyczne, muzyczne i kulturalne. Piękna bryła z niepowtarzalnymi warunkami akustycznymi zaskakuje repertuarem. Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy? Jak zapowiada się jesienny harmonogram koncertowy? Poniżej 7 najciekawszych propozycji dla każdego melomana.
1. Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico
Kto nie pamięta hitu Zbigniewa Wodeckiego wraz z ekipą Mitch & Mitch Rzuć to wszystko, co złe? Ten niezwykle zmienny w repertuarze zespół tym razem eksploruje twórczość Ennio Morricone. Uznany kompozytor zmarł kilka lat temu, jednak jego niemal sześćdziesięcioletnia kariera pozostawiła wiele klasycznych ścieżek dźwiękowych z takich hitów jak: Kino Paradiso, Dobry, zły, brzydki, Dawno temu w Ameryce. Jak zinterpretują to goście Cavatina Hall? Usłyszymy już 27 października.
2. ARTur Moon
To dopiero nietypowe przeżycie - koncert w ciemności! Synestetyczne doznania możliwe są dzięki specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. ARTur Moon, czyli Artur Sychowski, to artysta totalny - pozwala na wejście w nowy wymiar słuchania muzyki. Fortepianowe kompozycje dają możliwość smakowania przestrzeni, uzdrawiania sztuką, a także doświadczania odzyskiwania harmonii. Ten wyjątkowy happening już 28 października.
3. Joscho Stephan Quartet
Joscho Stephan, Sven Jungbeck, Volker Kamp oraz Sebastian Reimann to trzon kwartetu instrumentalnego, który spotka się z publicznością w Cavatina Hall już 30 października. Gypsy Swing, bo taki rodzaj brzmień reprezentuje Joscho Stephen, z łatwością jest aranżowany przez grupę do największych przebojów popowych, klasycznych i jazzowych. Jakie covery zagra nam ten charyzmatyczny kwartet? Dowiemy się już niebawem.
4. Janáček Philharmonic Ostrava
Drugi koncert z cyklu odwiedzin ostrawskiej filharmonii w bielskiej Cavatina Hall. Ten zatytułowany jest "Moser gra Szostakowicza". Podczas uroczystości brzmień zaplanowane są trzy części. Pierwsza to Uwertura Koncertowa "Hebrydy" op. 26 Feliksa Mendelssohna z 1830, kolejna - koncert wiolonczelowy Es-dur op. 102 Dymitrija Szostakowicza, a ostatnia - Symfonia nr 2 Piotra Czajkowskiego. Tym razem gościem specjalnym Janáček Philharmonic Ostrava będzie wybitny wiolonczelista Johannes Moser. Spotkanie to odbędzie się 10 listopada.
5. Tommy Emmanue
Australijski gitarzysta przyjedzie specjalnie do Polski, aby promować Cavatina Guitar Festival, który odbędzie się w maju 2024 roku. Już 13 listopada usłyszymy i zobaczymy jego mistrzowskie techniki, czyli slapping oraz fingerstyle. Wirtuoz samymi dźwiękami gitary potrafi wzbudzić radość i sprawić, że żaden z gości nie będzie w stanie siedzieć cały koncert. Wpadnijcie więc i sprawdźcie sami ten nieokiełznany zachwyt prosto z antypodów.
6. Karaś /Rogucki
Ta międzypokoleniowa kolaboracja to naprawdę energetyczne przeżycie. Piotr Rogucki znany z hardrockowej kapeli Coma oraz Kuba Karaś miksujący dźwięki w duecie The Dumplings połączyli swoje siły w 2019 roku. Panowie porzucili swoje dotychczasowe dokonania, tworząc zupełnie nowe oblicza swoich twórczości. Formacja Karaś/Rogucki wydała dotychczas dwie płyty: Ostatni bastion romantyzmu oraz Czułe kontyngenty, z których pochodzą utwory: Katrina, Bolesne strzały w serce czy Kilka westchnień. O tym, że westchnień podczas ich koncertów jest sporo, dowiecie się już 17 listopada.
7. Tomek Lipiński i goście
Muniek, Czesław Mozil, Pelson i Vienio - tak prezentuje się lisa gości zaproszonych na benefis Tomka Lipińskiego. Znany z kapel Brygada Kryzys, TILT, Fotoness Lipiński świętuje tym samym przesunięty jubileusz czterdziestolecia na scenie. Dodatkową okazją jest rocznica wydania debiutanckiego albumu Brygady Kryzys oraz upamiętnienie zmarłego wokalisty, Roberta Brylewskiego. Na scenie zabrzmią topowe piosenki śpiewane przez pokolenia jak: Centrala, Mówię Ci że, To, co czujesz, Nie wierzę politykom oraz Jeszcze będzie przepięknie. Koncert odbędzie się 26 listopada.
Artykuł sponsorowany