Reklama

Radiohead vs radio

Członkowie brytyjskiej grupy Radiohead zagrozili wszczęciem postępowania sądowego jednej z kanadyjskich radiostacji po tym, jak zagrała ona ich nowy singel na tydzień przed jego oficjalną premierą

Przedstawiciele stacji XFM, która ma swą siedzibę w Vancouver, otrzymali od kanadyjskiej filii wytwórni EMI list, w którym zagrożono im procesem sądowym, jeśli piosenka jeszcze raz pojawi się na antenie. Groźba poskutkowała, gdyż wcześniej utwór "Optimistic" pojawiał się w programie stacji dość często, a od momentu otrzymania listu nie został zagrany ani raz.

Reklama

W liście czytamy: "Prosimy bardzo, abyście zaprzestali prezentowania, kopiowania i transmitowania jakichkolwiek utworów zawartych na albumie "Kid A" do momentu, kiedy zostaniecie upoważnieni do tego przez EMI. Prosimy także o pisemne potwierdzenie, że zgadzacie się na te warunki. Miejcie na uwadze, że wasza stacja będzie cały czas monitorowana. Jeśli nie odpowiecie na ten list, podejmiemy odpowiednie kroki prawne, bez uprzedniego powiadomienia" - czytamy w liście.

Rzecznik stacji XFM tak skomentował to pismo: "Zrobiliśmy to co zrobiliśmy. Nie mamy zamiaru już grać tego utworu, ponieważ osiągnęliśmy swój cel. Było nim premierowe wykonanie przed ukazaniem się płyty. Jesteśmy pewni, ze to była premiera północno amerykańska - byliśmy pierwsi".

Nowy album Radiohead, zatytułowany "A Kid", ukaże się w sklepach 2 października.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: radio | Radiohead

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje