Reklama

R.E.M.: To już jest koniec!

Po 31 latach działalności amerykański zespół R.E.M. ogłosił zakończenie kariery.

"Jako wieloletni przyjaciele i współpracownicy zdecydowaliśmy zamknąć naszą działalność jako zespół" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu R.E.M.

Reklama

"Rozstajemy się w poczuciu wdzięczności, nieodwołalności i zdumienia tym wszystkim, co udało nam się osiągnąć" - zadeklarowali członkowie grupy, którzy zgodnie podkreślają, że rozstali się w przyjaźni.

W ciągu tych trzech dekad R.E.M. wydali 15 płyt, w tym tak uznane wydawnictwa jak "Murmur", "Reckoning", "Document", "Out of Time" czy "Automatic For the People". W 2007 roku zespół został wprowadzony do Rockandrollowego Salonu Sław.

Ostatni album R.E.M. - "Collapsed Into Now" - ukazał się w marcu 2011 roku.

Wokalista zespołu, Michael Stipe, powiedział, że rozstanie było nieuniknione, ale jednocześnie bardzo dla nich trudne.

"Mądry człowiek powiedział kiedyś: umiejętność chodzenia na imprezy polega na wyczuciu, kiedy należy wyjść. Zbudowaliśmy razem coś wyjątkowego. Zrobiliśmy to. Teraz się z tym rozstajemy" - stwierdził frontman grupy.

"Mam nadzieję, że nasi fani zdają sobie sprawę z tego, jak trudna to była dla nas decyzja. Ale wszystko się kiedyś kończy, chcieliśmy to zrobić we właściwy sposób, po swojemu" - dodał Stipe i podziękował fanom za wspólnie spędzone lata:

"Dziękujemy wszystkim tym, którzy pozwolili nam być R.E.M. przez 31 lat. To było niesamowite" - zakończył wokalista.

Magazyn "Rolling Stone" spekuluje, że przyczyną zakończenia kariery przez R.E.M. mogło być nowe szefostwo wytwórni Warner Music, które podobno naciskało na grupę w kwestii regularnego nagrywania albumów. Muzycy nie chcieli podobno, by ktokolwiek decydował, czy, kiedy i jak długo nagrywają kolejne wydawnictwa.

Zobacz R.E.M. w przeboju "Losing My Religion":


R.E.M.: Sukces znikąd - czytaj nasz artykuł

Zobacz teledyski R.E.M. na stronach INTERIA.PL

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: R.E.M. | zakończenie kariery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje