Reklama

Popcaan pierwszą gwiazdą Reggaeland w Płocku

Pierwszą gwiazdą Festiwalu Reggaeland, jaki odbędzie się w dniach 10-11 lipca w Płocku jest jamajski artysta Popcaan, który wystąpi na scenie głównej.

Wokalista uświetni jubileuszową, 10. edycję festiwalu za którą odpowiada nowy dyrektor artystyczny Darek Malejonek.

Reklama

Popcaan to jeden z ważniejszych współcześnie artystów jamajskiej sceny dancehall, który w 2014 wydał debiutancką płytę "Where we come from". Pierwszy singiel z albumu "Everything nice" już w 2013 roku podgrzał atmosferę wokół płyty, a teledysk do niego przekroczył 7 milionów odsłon na YouTube.

Młody, energiczny, bezgranicznie oddany muzyce, w niej znalazł odskocznię od trudnej i często niebezpiecznej rzeczywistości jamajskiej. Muzyka towarzyszy artyście od najmłodszych lat, a momentem przełomowym w karierze wokalisty była współpraca z guru jamajskiego dancehall'u Vybz Kartelem, który zaprosił Popcaana do wspólnego nagrania piosenki "Clarks".

Utwór bardzo szybko zdobył międzynarodowy sukces, natomiast Popcaana współpraca z Kartelem zachęciła do dalszych poszukiwań muzycznych, których efektem jest między innymi solowa płyta. Koncert Popcaana na Festiwalu Reggaeland będzie jego pierwszym występem w Polsce.

"To artysta, który szybko stał się jednym z najbardziej utalentowanych muzyków na Jamajce, współpracował między innymi ze Snoop Doggiem, a jego charakterystyczny głos i imponujący instynkt do tworzenia melodii zagwarantowały mu międzynarodową rozpoznawalność" - mówi Malejonek.

Organizatorzy zapowiadają, że systematyczne uzupełnianie line-upu imprezy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: reggae | Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama