Reklama

Paralotnią na Woodstock!

Na rowerach i paralotniami planuje dotrzeć grupa mieszkańców Kalisza na rozpoczynający się 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą 13. Przystanek Woodstock.

"To już czwarta wyprawa na ten festiwal. W tym roku, w 750. rocznicę lokacji Kalisza, będzie to wyprawa bardziej okazała od poprzednich" - poinformował w sobotę, 28 lipca, pomysłodawca i 

Reklama

organizator przedsięwzięcia Bronisław Krakus.

Rowerami pojedzie do Kostrzyna nad Odrą sześciu cyklistów. Kaliszanie mają do pokonania 333 kilometry.

"Pojedziemy bez względu na pogodę, na miejsce chcemy dotrzeć 3 sierpnia około godz. 20. Później pojedziemy z burmistrzem miasta na pole namiotowe" - zapowiada Krakus.

Druga grupa kaliszan poleci na Przystanek jedną paralotnią z gondolą i dwoma z napędami na plecach.

"Poleci trzech licencjonowanych motolotniarzy. Pokonają około 270 kilometrów, z międzylądowaniami w pobliżu Śremu i Trzciela" - informuje Krakus.

Motolotniarze zaprezentują się wieczorem 3 sierpnia nad terenami Woodstocku, a po wylądowaniu spotkają się na festiwalowej scenie z pozostałymi kaliskimi sztafetami.

Przystanki Woodstock organizowane są przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w ten sposób dziękuje wszystkim za udział w akcji zbierania pieniędzy na finansowanie leczenia dzieci w szpitalach.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: przystanek | wyprawa | NAD | woodstock | Przystanek Woodstock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama