Reklama

Offspring za darmo w Internecie

Członkowie amerykańskiej grupy The Offspring mają zamiar opublikować w Internecie cały swój album na miesiąc przed jego premierą. Taka decyzja bardzo nie podoba się szefom ich wytwórni Sony Music, którzy domagają się wycofania nowych utworów zespołu z Internetu.

Przedstawiciele Sony Music zgłosili się do menadżerów grupy i stwierdzili, że tego typu działania są naruszeniem kontraktu obowiązującego The Offspring. Uznali, że taki rodzaj promocji jest niedopuszczalny.

Reklama

Jednak muzycy podtrzymują swą decyzję. Pierwszy utwór "Original Prankster", będzie można usłyszeć już 29 września, a następne będą się pojawiać w sieci co jakiś czas, aż do 14 listopada. Na ten dzień bowiem zapowiedziana jest premiera płyty "Conspiracy of One".

Rzecznik firmy Sony powiedział: "Jestesmy bardzo czujni w kwestiach nielegalnego ściągania z sieci muzyki i piractwa w Internecie. Mamy nadzieję, że znajdziemy jakiś sposób, dzięki któremu będziemy mogli chronić prawa wszystkich artystów, co pozwoli na realizację pomysłów zespołu".

Kampania promocyjna przewiduje nagrodę miliona dolarów dla jednego z fanów. Pieniądze, jak twierdzi zespół, nie pochodzą od żadnego ze sponsorów, ani od wytwórni. Dexter Holland, wokalista grupy powiedział: "Te pieniądze trafiły do nas od naszych fanów. Czujemy, że przyjemnie będzie je w jakiś sposób im oddać. Chcemy przeprowadzić kampanię, która będzie fanom dawać radość, a nie wyzyskiwać ich".

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Offspring | Sony | darmo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje