Reklama

Czesław Mozil i "petting w Kościele": Jest postanowienie sądu

Zdaniem sądu, wokalistka i juror "X Factor" Czesław Mozil nie obraził uczuć religijnych innych osób.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa obrazy uczuć religijnych innych osób przez Czesława Mozila.

Reklama

Stało się to po publikacji wywiadu wokalisty w programie "20m2 Łukasza", w trakcie którego Czesław Mozil przyznał, że uprawiał seks w kościele.

"To jest może mało oryginalne, ale na placu zabaw i w kościele. Nie było penetracji, był taki petting. I to było w kościele św. Anny w Danii" - tak wokalista odpowiedział na pytanie o najdziwniejsze miejsca, w których uprawiał miłość.

Po przeanalizowaniu zawiadomienia o rzekomym popełnieniu przestępstwa, prokuratura w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa. Od tej decyzji odwołał się Ryszard Nowak.

Sąd podtrzymał decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie muzyka Czesława Mozila, który uprawiał seks w kościele.

"Czyn Czesława Mozila nie zawiera znamion czynu zabronionego" - tak sąd argumentował swoją decyzję.

Postanowienie sądu Czesław Mozil skwitował na Facebooku fragmentem utworu "Do kościoła" z "Księgi Emigrantów", nadchodzącej płyty artysty:

"Jedziemy do kościoła / Na kacu leczyć doła / Pomodlić się za zgodę / I spotkać się z narodem / Kto wczoraj wypił whisky / Jest potępienia bliski / A kto katował wódę / Do nieba wejdzie z trudem".

Zobacz teledyski Czesława Mozila na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czesław Śpiewa | X-Factor | mozil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje