Reklama

Blur "The Magic Whip": Nowa płyta po 12 latach

Kultowa grupa Blur powraca z nowym albumem "The Magic Whip". Jest to ich pierwszy materiał studyjny od czasu "Think Tank" z 2003 oku.

Premiera ósmego albumu Brytyjczyków zaplanowana jest na 27 kwietnia 2015 roku. Jednak to nie koniec atrakcji, jakie przygotował Damon Albarn i koledzy.

Reklama

Grupa wystąpi również 20 czerwca w londyńskim Hyde Parku.

O nowościach zespół poinformował na konferencji prasowej w jednej z chińskich restauracji w Londynie. Transmisja była również przeprowadzona na żywo na Facebooku.

Na spotkaniu zaprezentowano również okładkę oraz tracklistę płyty. Wyjątkowo interesująco zapowiada się utwór "Pyongyang", który ma dotyczyć sytuacji w Korei Północnej.

O nowych utworach Blur Damon Albarn mówił już w 2014 roku w wywiadzie dla serwisu NME. Przyznał on wtedy, że grupa nagrała w Hong Kongu 15 nowych numerów.

Rok 2015 zapowiada się wyjątkowo dla lidera grupy, który reaktywował również projekt Gorillaz oraz pracuje nad musicalem "Alicja w Krainie Czarów".

Zespół Blur założony został w 1989 roku przez Damona Albarna, Grama Coxona, Alexa Jamesa oraz Dave'a Rowntree. Grupa stała się jednym z głównych wykonawców gatunku brit pop. Łącznie wydała siedem albumów.

W 2003 roku projekt uległ zawieszeniu. Do wspólnego grania muzycy powrócili w 2009 roku. W 2013 roku Brytyjczycy odwiedzili Open'er Festival.

Tracklista "The Magic Whip" prezentuje się następująco:

"Lonesome Street"
"New World Towers"
"Go Out"
"Ice Cream Man"
"Thought I Was Spaceman"
"I Broadcast"
"My Terracotta Heart"
"There Are To Many of Us"
"Ghost Ship"
"Pyongyang"
"Ong ong"
"Mirrorball

Sprawdź tekst piosenki "Go Out" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Blur | Damon Albarn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje