Reklama

Basista Weezer w szpitalu

Mikey Welsh, basista amerykańskiej grupy Weezer nie pojawił się w środę, 15 sierpnia, na planie teledysku do utworu "Island In The Sun". Przedstawiciele zespołu twierdzą, że zatrzymały go "osobiste względy zdrowotne" i już przesłuchują kandydatów na jego następców.

"Wiemy tylko, że Mikey przebywa w szpitalu psychiatrycznym, najprawdopodobniej w swoim rodzimym Bostonie. Niestety, nie wiemy, co mu dolega i nikt nam nie chce powiedzieć. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że szybko do nas wróci. W międzyczasie jednak musimy poszukać jego ewentualnego następcy, by wypełnić zobowiązania, związane ze zbliżającą się trasą koncertową. Musimy być gotowi na wypadek, gdyby Mikey nie mógł wrócić" - czytamy w liście do fanów opublikowanym przez zespół na oficjalnej stronie Weezer.

Reklama

Welsh jest drugim basistą Weezer - zastąpił Matta Sharpa w 1996 roku, po ukazaniu się "Pinkerton", drugiego albumu grupy.

Mimo absencji Mikey'a, powstała druga wersja teledysku do "Island Of The Sun", tym razem autorstwa Spike'a Jonze'a ("Być jak John Malkovich", "Weapon Of Choice" Fatboy Slima). Pierwsza wersja, choć puszczana przez muzyczne telewizje, nie podoba się szefom Interscope, wydawcy płyt Weezer.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Weezer | the sun | basista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje