Monika Kuszyńska obchodzi 40. urodziny

Monika Kuszyńska to polska wokalistka znana z występów z zespołem Varius Manx. Rozwój kariery przerwał jej tragiczny wypadek samochodowy. Od tego czasu porusza się na wózku. Wciąż jednak występuje na scenie, prowadząc karierę solową. 14 stycznia obchodzi 40. urodziny.

article cover
TricolorsEast News

Monika Kuszyńska obchodzi 40. urodziny

Prowadzony przez Jansona jeep wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Wszyscy podróżujący zostali ranni, najciężej lider i wokalistka. "Przyczyną wypadku było niedostosowanie techniki jazdy do warunków panujących na drodze" - brzmiały pierwsze przecieki z prokuratury.

Muzyk po paru miesiącach doszedł do zdrowia, Monice, mimo wielu operacji, nie udało się odzyskać pełnej sprawności - uszkodzony kręg TH10 w odcinku piersiowym skazał ją na jazdę na wózku inwalidzkim.
Monika trafiła do zespołu Roberta i zaśpiewała na trzech albumach Varius Manx: "Eta", "Eno" i "Emi". Świetnie rozwijającą się karierę przerwał wypadek samochodowy, do którego doszło 28 maja 2006 roku.
Po raz pierwszy od wypadku publicznie Monika wystąpiła w czerwcu 2010 roku. W "Dzień dobry TVN" zaśpiewała napisany przez siebie utwór "Nowa rodzę się", który ukazał się na albumie "Pasja miłości" Beaty Bednarz.
W 2012 roku wokalistka została trenerką w programie "Bitwa na głosy", gdzie poprowadziła chór złożony z łodzian. Sama zaś, w finale show, zaprezentowała utwór "Ocaleni", z którym wystąpiła później na festiwalu w Opolu. Kompozycja zwiastowała pierwszy solowy album Kuszyńskiej - "Ocalona", który ukazał się 12 czerwca 2012 roku.
+7
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}